Do kádra HC ´05 pribudla dvojica hráčov z Liptovského Mikuláša

1.2.2013
Vedenie HC ´05 Banská Bystrica sa v posledný deň transferového termínu dohodlo na príchode dvoch hráčov. V snahe posilniť zraneniami poznačený tím Vladimíra Országha k nám na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny z Liptovského Mikuláša prichádzajú Radoslav Macík a Tomáš Devečka.

Útočník Radoslav Macík (3.4.1992) je kmeňovým hráčom Liptovského Mikuláša, v ktorom strávil dosiaľ celú svoju kariéru. Šikovný a priebojný hráč sa z liptovských pomerov dokázal presadiť aj do mládežníckych reprezentácii do 18 a 20 rokov. V tejto sezóne odohral v 1. lige 28 zápasov, v ktorých zaznamenal 19 gólov a 14 asistencií. Dovedna nazbieral 33 kanadských bodov.

Obranca Tomáš Devečka (17.12.1990) je taktiež kmeňovým hráčom Liptovského Mikuláša, majúci už značné skúsenosti v seniorskom hokeji. Ešte stále mladý a fyzicky zdatný obranca je známy svojou tvrdou strelou. V tejto sezóne sa mu darí aj bodovo, keď si v 25 zápasoch pripísal na svoje bodové konto 5 gólov a 17 asistencií. Spolu tak má na konte 22 kanadských bodov.

Dvojica hráčov tak zacelila kádrové medzery po zranených hráčoch. Obranca Lukáš Bambúch a útočníci Radomír Heizer s Patrikom Lamperom sú totižto pre zranenia mimo na neurčito.

Miroslav Čief

Do kádra HC ´05 pribudla dvojica hráčov z Liptovského Mikuláša