Do Lugana a Jyväskyly so snahou o šesť bodov: „Musíme však na ľade nechať všetko“

6.9.2018
Banskobystrickí hokejisti strávia nadchádzajúce tri dni a pár hodín z pondelka, na cestách. Zverencov Dana Cemana totiž čaká náročný dvojzápas v základnej skupine Ligy majstrov. Najskôr sa „barani“ predstavia na ľade Lugana, potom v Jyväskyle.

Po dvoch domácich dueloch s touto dvojicou oponentov máme tri body, teraz samotní hráči dúfajú v zisk ďalších, no uvedomujú si, že to nebude vôbec ľahké: „Určite to bude náročný dvojzápas proti silným tímom, ktoré hrajú veľmi dobre. Ukázali to u nás, teraz navyše budú doma. Ideme tam ako do každého stretnutia, chceme vyhrať, aby sme získali body a dokázali postúpiť zo skupiny. Musíme dodržiavať herný plán, keď sa nám to podarí, tak to bude dobré,“ hovorí trojbodový útočník Éric Faille, ktorý sa oblečie do „Top scorer“ dresu. Prebral ho od Jána Sýkoru.

Podobne to vidí aj mladý Alex Tamáši: „Musíme očakávať náročné dva zápasy, takisto ako doma. Myslím si však, že si na nich môžeme veriť. Keď sa dobre mentálne pripravíme, tak môžeme vyhrať aj oba,“ odhodlane hovorí člen prvej formácie. Tím sa poučil z domácich zaváhaní: „Boli to náročné duely, ktoré nám zobrali dosť síl, ale mali sme veľa času na regeneráciu. Ukázali nám nedostatky, tie sme si rozobrali a povedali sme si, že sa im musíme vyvarovať,“ pokračuje Tamáši. Ten má naďalej pevné miesto pri dvojici Asselin – Faille, zatiaľ im to ide dobre: „Nedá sa to spraviť tak, že sa vytvorí útok a bude hneď fungovať. Stále si na seba zvykáme, každým zápasom je to ale lepšie a lepšie. Už sa s chalanmi na ľade „vidíme“.“

„Bude to určite ťažké. Začíname vo Švajčiarsku. Musíme dobre na piatok natrénovať a potom po stretnutí dobre zregenerovať, pretože nás bude čakať ďalší ťažký zápas, určite to nebude sranda. Oba tímy sú veľmi rýchle, veľa korčuľujú, takže to musíme robiť aj my, aby sme sa im minimálne vyrovnali. Ak nebudeme s nimi korčuľovať, tak nemáme šancu,“ uvedomuje si Tomáš Zigo, s dvomi gólmi náš najlepší strelec v CHL: „Dal som dva góly, no puk prišiel ku mne, dorazil som ho. Inokedy sa zas namakám na šance a aj tak to tam nepadne. Každopádne, som rád, že som sa teraz presadil a že to pomohlo tímu,“ tvrdí.

Banskobystričan jasne zhodnotil ciele klubu na tomto tripe: „Chceme vyhrať oba zápasy, inak by sme tam ani nemuseli ísť. Keď budú dve výhry, tak budeme maximálne spokojní, ale uvidíme. Sám som zvedavý, ako to bude a koľko bodov získame,“ nechal sa počuť: „Náš cieľ je vrátiť sa s dvomi výhrami. Určite sa o to pokúsime, spravíme pre to všetko. Musíme si však dávať pozor na straty puky, držať puk viac na hokejkách a nepúšťať súperov do šatní, hlavne proti JYP,“ jednoznačne hlási obranca Ben Marshall.

Ten sa na teší i na samotné cestovanie: „Som nadšený, že budeme hrať vo Švajčiarsku a Fínsku, pretože uvidím iné miesta v Európe. Doteraz som bol v Európe len na Slovensku. Takéto tripy navyše pomáhajú celému tímu udržiavať partiu.“ Jasno má aj v zápasových veciach: „S Luganom sme vyhrali, takže si na nich veríme znova, určite to bude znova výborný zápas. Proti Jyväsykyle očakávam nesmierne náročný duel, oni sú skvelí korčuliari, bude to veľký boj. V prvom stretnutí sme sa mohli presvedčiť o tom, akí sú silní.“

„Doma možno budú hrať tieto mužstvá inak ako u nás. Ak však predvedieme takú hru, ako v druhom stretnutí proti Luganu, máme šancu v jednom i druhom zápase u nich. Fínsky tím si viac rozoberieme, aby sme našli nejaký recept. Ak chceme byť úspešní, musíme podať stopercentný tímový výkon. Všetci hráči musia drieť, bojovať jeden za druhého,“ dodal asistent Dana Cemana, Ivan Droppa.

Matej Kubove

Do Lugana a Jyväskyly so snahou o šesť bodov: „Musíme však na ľade nechať všetko“