2.8.2020

Kapitán Ivan Ďatelinka, skúsený obranca Marek Biro, bojovník Martin Kriška, spoľahlivý center Matej Češík a robustný krídelník Michal Kabáč budú v sezóne 2020/21 hráčmi HC ´05 Banská Bystrica.

Lídra nášho tímu Ivana Ďatelinku nemusíme fanúšikom predstavovať. Bol pri všetkých majstrovských tituloch „baranov“, od minulej sezóny je kapitánom tímu. Počas kariéry pokoril hranicu 800 odohraných stretnutí v najvyššej slovenskej súťaži. V predošlom ročníku si znova obliekol dres národného tímu Slovenska.

Biro je odchovancom Banskej Bystrice, v sezóne 2019/20 odohral pätnásť zápasov za „baranov“ a ďalších 34 pridal v drese Bratislavy Capitals. Na konte má titul z roku 2019. Pred ročníkom 2018/19 sa vrátil po troch rokoch v Znojme.

Martin Kriška má 35 rokov a do nášho klubu prišiel v závere prestupového obdobia minulej sezóny z Liptovského Mikuláša, kde bol kapitánom. Zapadol okamžite. Okrem siedmich bodov (4+3) je nesmierne spoľahlivým hráčom na oslabenia, na ľade nevynechá žiadny súboj a jeho bojovnosť je príkladná.

Po roku v Znojme sa do materského klubu vracia obľúbenec fanúšikov – Matej Češík. Spoľahlivý center je známy svojimi defenzívnymi schopnosťami a aj vysokou úspešnosťou na vhadzovaniach. V zbierke má už šesť majstrovských titulov, polovicu z nich získal v drese Banskej Bystrice. Dva s Košicami a jeden v drese Slovana Bratislava.

Pod Urpínom ostáva aj Michal Kabáč, ktorý do nášho klubu prišiel počas sezóny 2017/18 z Liptovského Mikuláša, tešil sa teda z dvoch titulov. V drese nášho klubu odohral 142 zápasov. Na konte má aj bronzovú medailu z MSJ 2015.