3.8.2020

Predstavovanie hráčov na sezónu 2020/21 končíme šiestimi mladíkmi. V drese s baranom na hrudi pokračujú brankári Matej Gajan i Filip Belányi, obranca Félix Petrinec a aj útočníci Dominik Sojka, Lukáš Lunter a Oliver Giertl.

Matej Gajan v minulej sezóne odchytal v Tipsport lige osem zápasov a prezentoval sa skvelými výkonmi. Priemerne inkasoval len 1,47 gólu na zápas, jeho percentuálna úspešnosť zásahov bola 94,5%. Raz nastúpil v Lige majstrov. Okrem toho zbieral štarty aj v Bratislave Capitals a HK Levice hrajúcich SHL. Ďalším brankárom je 19-ročný vekom stále junior Filip Belányi. Ten bol v predošlom ročníku jednotkou nášho juniorského tímu.

Obranca Félix Petrinec si pod Danom Cemanom našiel miesto v zostave. Odohral 33 zápasov, osemkrát nastúpil za Bratislavu Capitals. Teraz by mal na ľade dostávať ešte viac priestoru. O svoje miesto v zostave zabojuje trojica mladých útočník. Dominik Sojka debutoval v našom áčku už v sezóne 2018/19 ako 17-ročný. V minulej sezóne ale odohral iba sedemnásť zápasov, za čo mohlo zranenie, ktoré ho pripravilo aj o MSJ.

Lukáš Lunter má na konte celkovo 52 štartov v Tipsport lige. Nazbieral ich nielen v našom drese, ale aj v HK Orange 20 a Liptovskom Mikuláši, kde v predošlom ročníku hosťoval. Jeden štart si pripísal v Lige majstrov, rovno strelil gól. Oliver Giertl tiež zbieral skúsenosti v inom tíme najvyššej súťaže, deväťkrát nastúpil za Nové Zámky. Obliekol si už ale aj dres banskobystrického A-mužstva, raz i v CHL a tiež bol súčasťou HK Orange 20.

S naším tímom budú trénovať aj brankári Mário Lamper a Filip Šubrt.