Vedenie HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa dohodlo na predĺžení zmluvy na sezónu 2018/19 so skúseným útočníkom Marekom Bartánusom.

31-ročný hokejista prišiel pod Urpín pred štartom minulej sezóny a rýchlo sa zaradil k oporám mužstva. V základnej časti odohral 48 zápasov, v ktorých strelil pätnásť gólov a na štrnásť prihral. V play-off pridal ďalších 14 duelov s bilanciou (5+2). Jeho miesto bolo taktiež na oslabeniach, kde podával výborné výkony. Zablokoval mnoho striel, čo ho stálo aj posledné dva zápasy finálovej série s Duklou Trenčín, keďže puk mu narazil do ruky tak nešťastne, že nemohol naskočiť do spomínaných dvoch zápasov a dokonca musel po sezóne absolvovať operáciu.

„Som veľmi šťastný, že naša spolupráca pokračuje aj na ďalší rok. Pevne verím, že sa dám čo najrýchlejšie dokopy a som plný očakávaní, čo nám nasledujúca sezóna prinesie. Na jednej strane som trochu smutný, že kvôli zraneniu nestihnem Ligu majstrov, ale naopak sa teším na nových chlapcov. Verím, že tá partia bude taká istá a rovnako dobrá, ako minulý rok a že budeme opäť pozerať po tých najvyšších cieľoch. Verím, že spoločnou prácou by sme titul mohli znova dosiahnuť, ale je veľmi skoro o niečom takom hovoriť,“ povedal tesne po podpise novej zmluvy Marek Bartánus.

Rodák z Liptovského Mikuláša začínal s hokejom v rodnom meste, následne prešiel ešte v dorasteneckej kategórii do Košíc, odkiaľ sa v roku 2005 na dva roky presunul do Kanady, nastupoval za Owen Sound Attack. Taktiež sa zúčastnil jedných MS U18 a dvoch MSJ. V roku 2007 sa vrátil na Slovensko, do Košíc. Na Slovensku hrával aj v Poprade, Trebišove, Liptovskom Mikuláši, Skalici, Piešťanoch či Slovane Bratislava. Jednu sezónu nastupoval za pražskú Spartu. V sezóne 2013/14 pôsobil vo švajčiarskom HC Ajoie, no vrátil sa do Košíc, kde strávi ďalšie tri sezóny, v jednej bol dokonca kapitánom. Až štyrikrát získal na Slovensku majstrovský titul. Okrem toho posledného s HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa tak stalo so Slovanom (2012) a Košicami (2013, 2014). V seniorskom národnom tíme odohral 32 stretnutí, zúčastnil sa MS 2016.

Matej Kubove