PREVIEW: HC 07 WPC KOLIBA DETVA

9.1.2020
Po víťaznom pohronskom derby so Zvolenom, čaká na Bystričanov tentokrát ďalší derby zápas, pod Urpín totiž pricestuje Detva, ktorá nad „baranmi“ v tejto sezóne zatiaľ nevyhrala.

Posledný zápas

V pondelkovom stretnutí privítali banskobystrickí hokejisti na domácom ľade najväčšieho rivala zo Zvolena. V typickom derby zápase sme boli svedkami vynikajúceho hokeja. Úvod vyšiel lepšie hosťujúcim „rytierom“, ktorí po desiatich minútach viedli už o dva góly. Ešte v prvej tretine však dokázal znížiť Samuel Mlynarovič, ktorému sa po prestupe do Banskej Bystrice začalo opäť dariť. V druhej tretine vyrovnával skóre duelu Tomáš Hrnka, ktorý ku gólu pridal aj víťaznú bitku, ktorou naštartoval „baranov“ k obratu. O tom, že tri body zostanú pod Urpínom rozhodol Jordon Southorn a gólovú bodku za zápasom dal po krásnej kombinácii Cason Hohmann.

Štatistiky

„Barani“ sa v závere minulého roka dostali na víťaznú vlnu a pokračujú v nej aj v roku 2020. Bystričania vyhrali už šesť zápasov po sebe a naposledy okúsili trpkosť porážky ešte v polovici decembra proti Košiciam. Práve hokejisti z metropole východu sú jediným tímom lepším než hráči spod Urpína. Banskej Bystrici patrí aktuálne druhá priečka, na vedúcich Košičanov však strácajú jediný bod. V predošlom zápase dokázali opäť banskobystrickí hokejisti, že majú smrtiace presilovky, keď Zvolenu strelili v početnej výhode až 5 gólov a udržujú sa na priemere zhruba jedného gólu na štyri odohrané presilovky. Okrem toho majú hokejisti spod Urpína aj najlepšiu obranu a brankárov a v úspešnosti oslabení sú tesne druhí, lepší je len Trenčín. Po vypätom zápase so Zvolenom sme sa zaradili na druhé miesto najtrestanejších mužstiev práve za HKM. Ide však o počet trestných minút, v počte vylúčení patria „barani“ medzi lepší priemer. Ťahúňmi mužstva sú aj naďalej legionári, Jordon Southorn pokračuje v neuveriteľnej sezóne a so 42 bodmi je druhým najproduktívnejším hráčom súťaže. Výborne sa do tímu začlenil aj staronová posila Cason Hohmann, ktorý zbiera bod na zápas, podobne ako Jordan Hickmott a Joona Jääskeläinen. Čo sa nášho piatkového súpera týka, proti Detvanom ťaháme päťzápasovú víťaznú sériu, pričom v spomínaných piatich dueloch dokázali streliť „medvede“ len 3 góly.

HC 07 WPC Koliba Detva

Detvania sa po vydarenom štarte do sezóny trochu zbrzdili a aktuálne okupujú spodné priečky tipsportligovej tabuľky. Pred zápasom pod Urpínom patrí „medveďom“ desiate miesto. V ostatnom zápase zdolali na domácom ľade Miškovec. Medzi slabiny hráčov z Detvy patria najmä oslabenia, v ktorých majú len 76,69 % úspešnosť. Detvania sa spoliehajú vo svojom tíme predovšetkým na slovenských hokejistov a útok v zložení Šišovský, Zuzin, Sýkora patrí medzi najproduktívnejšie v celej Tipsport lige a všetci traja zbierajú takmer bod na zápas.

PREVIEW: HC 07 WPC KOLIBA DETVA