Týždenný sumár 21: Skončilo sa prestupové obdobie, Kaufland Winter Classic si hráči napriek prehre užili

5.2.2019
Kaufland Winter Classic bol najdôležitejšou udalosťou uplynulého týždňa, Proti Zvolenu sme ale nevyhrali. Ešte predtým sme však porazili Nitru. Medzičasom sa skončilo aj prestupové obdobie.

Odbitím polnoci z 31.1.2019 na 1.2.2019 sa skončilo prestupové obdobie. V jeho závere prišiel kanadský obranca Ryan Glenn, zo Slovana sa vrátili Patrik Lamper a Mário Lunter. Do Detvy odišiel na trvalý prestup Tomáš Török. Športový manažér HC ´05 iClinic Banská Bystrica Július Koval vysvetlil aj situáciu v závere prestupového obdobia, keďže Martin Kupec sa rozhodol skončiť s hokejom a potenciálny príchod troch slovenských obrancov nevyšiel: https://bit.ly/2TlzIJ0

Úžasná séria výhier proti HK Nitra pokračuje. V piatok „barani“ zdolali tohto súpera spod Zobora už štrnásty raz v rade, čím sa postarali o predĺženie skvelej bilancie a perfektne sa naladili na nedeľný Winter Classic. Skóre stretnutia otvoril zaujímavým spôsobom Tomáš Matoušek, nakoľko sa k nemu dostal puk po súboji za bránkou ponad ňu a šikovný krídelník ho zo vzduchu zrazil do siete. V polovici stretnutia navyše dostal „baranov“ do dvojgólového vedenia Dávid Šoltés. Lantoši síce chvíľu na to znížil, avšak Šoltés svojim druhým presným zásahom poslal Banskú Bystricu späť do dvojgólového vedenia. V tretej tretine pracovali hlavne emócie. Samuel Buček nepremenil trestné strieľanie, trochu neskôr sa pobil Eric Selleck s Branislavom Mezeiom. Pästný súboj stál za všetky drobné. Následne nebol uznaný gól Kerbashianovi, pričom emócie pracovali aj na strane Mareka Slováka. Ten za nešportové gesto vyfasoval trest do konca stretnutia. Kerbashian nakoniec predsa len znížil, ale tri body sme postrážili.

Predkrmom pred derby zápasom medzi HC ´05 iClinic Banská Bystrica a HKM Zvolen v rámci Kaufland Winter Classic bol súboj legiend, ktorého sa zúčastnili asistenti Dana Cemana Ivan Droppa s Michalom Hudecom a taktiež bývalí hráči „baranov“ Michal Handzuš, Ivan Majeský a Richard Zedník, ktorý to ťahal taktiež na lavičke ako asistent Vladimíra Országha. Ešte predtým si zahral pod holým nebom aj mládežnícke výbery Banskej Bystrice a Zvolena.

Historicky prvý slovenský Kaufland Winter Classic narušilo počasie. Nedeľný dážď neustával, a tak sa hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica predstavili proti HKM Zvolen v nepriaznivom počasí. Bohužiaľ, získať tri body sa „baranom“ nepodarilo. Zvolen vstúpil do stretnutia lepšie, postupne si vypracoval trojgólový náskok, ktorý následne skresali Guillaume Asselin aj Marek Bartánus, ale napriek záverečnému tlaku to na body nakoniec nebolo. Prehrali sme 2:3.

Matej Kubove, Foto: RVS Media

Týždenný sumár 21: Skončilo sa prestupové obdobie, Kaufland Winter Classic si hráči napriek 
prehre užili