Týždenný sumár diania v HC ´05 iClinic Banská Bystrica (3.9. – 9.9.)

10.9.2018
Počas sezóny vám budeme pravidelne každý pondelok prinášať súhrn z diania v našom klube HC ´05 iClinic Banská Bystrica.

Týždeň otvoril dobrovoľný tréning po domácom dvojzápase s Jyväskylou a Luganom, v pondelok prišli na náš štadión aj ľudia z RTVS, aby natočili krátke videá do priamych prenosov s Jánom Sýkorom a Brendenom Millerom. V utorok uzrel svetlo sveta štítok na majstrovský pohár so všetkými menami, ktoré sa pričinili o druhý titul v rade. Fanklub Bystrickí anjeli si navyše prišli na „zimák“ upratať svoj sektor.

Všetko však smerovalo k tomu najpodstatnejšiemu a síce k odletu na zápasy Ligy majstrov proti Luganu a Jyväskyle. V piatok o jednej poobede sme zo Sliača nabrali smer Bergamo, odkiaľ sme sa autobusom presunuli do Lugana. Tam naši hráči bohužiaľ nebodovali, pretože doplatili predovšetkým na oslabenia. Koľko z nich bolo oprávnených je teraz už zbytočné konkretizovať. Hneď po zápase sme sa vrátili na letisko v talianskom Bergame a leteli priamo do Jyväskyly.

Do Fínska sme sa presunuli letecky hneď po piatkovom stretnutí v Lugane. Pristáli sme v sobotu skoro ráno. Okamžite nasledoval presun na štadión „zhodiť“ veci do šatne a odtiaľ rýchlo na raňajky do hotela Alba, aby sme doobedie strávili dospávaním nočného letu. Po výdatnom obede bol na programe dobrovoľný tréning, večer voľný program. V nedeľu bol už tréning povinný, následne ostalo kus času aj na pozretie si mesta, ktoré sa rozprestiera v nádhernom okolí jazera Jyväsjärvi. Na zápas sa prišli pozrieť aj bývalý tréner "baranov" Alpo Suhonen, reprezentačný brankár Denis Godla a bývalý skvelý obranca Martin Štrbák, ktorý študuje vo Fínsku trénerstvo.

Samotný duel nám ale nevyšiel. Znova „barani“ doplatili na vylúčenia, zo šiestich inkasovaných gólov v nich dostali až štyri. Po zápase sme sa vrátili na Sliač, pristáli sme niečo po jednej hodine nočnej z nedeli na pondelok a o druhej opúšťali zimný štadión poslední členovia výpravy, ktorí ešte vybaľovali hráčsku výstroj. Medzitým, v noci, prebiehalo maľovanie reklám na domáce zápasy Tipsport ligy.

Matej Kubove

Týždenný sumár diania v HC ´05 iClinic Banská Bystrica (3.9. – 9.9.)