Ďalšou dobrou správou, s ktorou sa s vami môžeme podeliť, je podpis novej zmluvy s obrancom Jordonom Southornom. Dvadsaťdeväťročný Kanaďan, ktorý k nám prišiel počas vlaňajška, podpísal kontrakt na dva roky.

Obranca, ktorého si v roku 2008 vybralo v drafte do NHL Buffalo Sabres, prišiel k nám v decembri 2018, počas rozbehnutej sezóny. Ihneď sa veľmi rýchlo adaptoval na tunajšie prostredie a prakticky okamžite patril medzi lídrov našej obrany. Vyniká na oboch koncoch klziska a tréner Ceman jeho príchod okomentoval v minulosti týmito slovami: Jordon je veľmi silný obojsmerný obranca, ktorý hrá na vysokej úrovni. Má dobrú rozohrávku a výborne ako útočí, tak aj bráni.”

Tieto slová sa naplnili, čo potvrdzujú aj čísla. Zisk 27 bodov v 39 zápasoch je bilancia, za ktorú by sa nehanbil nejeden útočník. Jordon bol dôležitou súčasťou presilových hier, častokrát sme mohli vidieť z jeho hokejky magické prihrávky, ktorými zásoboval spoluhráčov z útoku. Spoľahlivo bránil, k čomu pridal aj dôraz v súbojoch.

Pamätný je najmä jeho víťazný gól v dôležitom druhom finálovom stretnutí proti Nitre, kedy strelou príklepom posunul náš tím do vedenia. Podpisom jeho zmluvy sa tak viacmenej uzatvára zloženie obrany.

autor: Michael Džurdženík

Zmluvu predlžuje obranca Jordon Southorn!