2.8.2020

Súčasťou A-mužstva v HC ´05 Banská Bystrica bude aj pätica mladíkov, ktorá doposiaľ zväčša hrávala za juniorku. Sú to obrancovia Sebastián Hudec a Adam Kobolka, útočníci Michal Matoušek, Matúš Bodnár a Michal Suľovský.

Matoušek bol v uplynulej sezóne kapitánom nášho juniorského tímu, ktorý v play-off postúpil až do finále, lenže v snahe zabojovať o titul ukončil sezónu koronavírus. Trikrát si zahral v Tipsport lige a to za HK Orange 20 počas sezóny 2018/19. Michal Matoušek je mladším bratom Tomáša Matouška.

Najbohatšie skúsenosti z tejto pätice má so seniorským hokejom Matúš Bodnár, pretože v predošlom ročníku odohral za Bratislavu Capitals a Dubnicu v druhej najvyššej súťaži dokopy 32 zápasov. V drese „baranov“ nastúpil dvakrát v sezóne 2018/19. Raz v Tipsport lige a predstavil sa tiež v zápase Ligy majstrov proti Plzni.

19-ročný obranca Hudec v ročníku 2019/20 absolvoval 20 duelov za našu juniorku, šestnásťkrát nastúpil za Bratislavu Capitals a štyri štarty pridal v Leviciach. Zahral si aj v príprave na MSJ. Slovensko reprezentoval raz na MS do 18 rokov. Sezónu 2018/19 odohral za South Shore Kings v zámorskej súťaži NCDC.

Ďalší bek – Adam Kobolka, je rodákom z Ružomberka. Do Banskej Bystrice prišiel v sezóne 2016, začínal v doraste. Počas minulej sezóny bol s 25 bodmi najproduktívnejším obrancom juniorského tímu. V štyroch zápasoch pod Danom Cemanom okúsil Tipsport ligu, za Levice odohral sedem stretnutí.

21-ročný Suľovský je rodákom z Banskej Bystrice a odchovancom HC ´05. So ziskom 29 bodov bol druhým najproduktívnejším hráčom juniorky. Raz nastúpil v Tipsport lige.