HC MONACObet Banská Bystrica

Tipsport Aréna je domovským stánkom hokejového klubu HC MONACObet Banská Bystrica. História hokeja v Bystrici siaha až do rokov 1922-23, kedy sa tu začal hrávať pravý kanadský hokej. Vyrástli tu slávni hráči ako napr. Michal Handzuš, Richard Zedník, Vladimír Országh, Ivan Majeský, Tomáš Surový a ďalšie známe hokejové osobnosti.

Zimný štadión v Banskej Bystrici patrí k jedným z najstarších zimných štadiónov na Slovensku. Otvorený bol v noci z 24. decembra na 25. decembra 1956, zastrešený bol v roku 1966. V jeho novodobej histórií prebehlo niekoľko rekonštrukcií, najväčšie v roku 2009 zavŕšenou generálnou rekonštrukciou v rokoch 2020-2022.

Po ukončení rekonštrukcie sa stal Zimný štadión v Banskej Bystrici dôstojným miestom pre organizovanie hokejových zápasov všetkých kategórií, a bezpochybne spĺňa všetky podmienky na organizovanie zápasov najvyššej súťaže a taktiež medzinárodných krasokorčuliarskych pretekov. Zároveň je naďalej tréningovým priestorom športových klubov, ako aj miestom aktívneho oddychu (hokej, korčuľovanie) pre širokú verejnosť. Priestor štadióna môže byť využívaný aj na organizovanie masových hudobných, kultúrnych a spoločenských podujatí vzhľadom k veľkorysej kapacite priestoru na sedenie i státie.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.

Virtuálna prehliadka Tipsport arény:

Viac informácií o Tipsport aréne