HC MONACObet Banská Bystrica

Adam Stránský a Roman Faith pred stretnutím proti Novým Zámkom

27.09.2023 21:35

Stiahnuť obrázok
Adam Stránský a Roman Faith pred stretnutím proti Novým Zámkom | HC 05

Už v piatok nás čaká ďalšie vystúpenie v rámci úvodného mesiaca hokejovej extraligy a našich hráčov tak čaká duel proti celku, s ktorým sme si zmerali sily už aj v príprave. Na súboj nás vyzvú hokejisti Nových Zámkov, ktorí budú chcieť potvrdiť pomerne sebavedomý vstup do novej sezóny.

Novozámčania majú po štyroch kolách na svojom konte 9 bodov a patrí im 3. miesto, keď na vedúcu Spišskú Novú Ves strácajú tri body. Práve Spišiaci sú doposiaľ jediným tímom, ktorí dokázali získať skalp nášho piatkového súpera. Stalo sa tak hneď v úvodnom kole, kedy si odniesli z juhozápadu Slovenska tesnú výhru 2:1. Odvtedy však Nové Zámky zvíťazili v troch dueloch v rade – najprv zvíťazili pomerne presvedčivo na ľade Nitry a následne si schuti zastrieľali proti Trenčanom. V poslednom vystúpení dokázali vynulovať obhajcu trofeje z Košíc a po štyroch zápasoch majú priaznivé skóre 17:6.

Medzi hráčov, ktorých stihol verejne pochváliť hlavný tréner Doug Shedden, patrí aj dvadsaťročný Adam Stránský, ktorý už má pár extraligových skúseností z jeho pôsobenia v Trenčíne. V tejto sezóne sa však bude snažiť naplno etablovať v najvyššej súťaži a všetko nasvedčuje tomu, že skrýva v sebe dobré predpoklady, aby sa presadil. Odchovanec trenčianskej Dukly po stredajšom tréningu prezradil, na čo sa v aktuálnom týždni zameriavame najviac: „Sústredíme sa v podstate na svoju hru a na to, čo nás zdobilo posledné dva zápasy a vďaka čomu sme ich vyhrali. Proti Zámkom sme hrali v príprave, takže vieme čo od nich očakávať. Je to ofenzívne mužstvo a v posledných zápasoch sa im darilo, takže myslím si, že to bude vyrovnaný zápas,“ poodhalil svoje predpovede nádejný center.

Adam Stránský nastupoval doposiaľ ako člen štvrtej formácie, ktorá má svoje špecifické úlohy: „Do stretnutí vstupujeme s tým, že chceme pomôcť mužstvu, dodať mu energiu. Sme tam šikovní hráči, vieme aj dať  gól, pomôcť mužstvu keď sa nedarí, takže to je taká naša hlavná úloha – dodať spoluhráčom energiu. S Faitíkom (Romanom Faithom) a s Macom (Matejom Macekom) sme hrávali spolu v príprave, kde sme mali dobré zápasy a Matej sa nám teraz konečne vrátil, takže posledný zápas nám vyšiel,“ pochvaľoval si súhru s kolegami z útoku hráč, ktorý vlani patril medzi opory prvoligových Topoľčian.

Popis obrázka

Spomínaný Roman Faith sa zatiaľ síce gólovo nepresadil, no najmä v úvodnom kole bol veľmi blízko k tomu, aby rozvlnil sieť. V nejednej koncovke mu chýbali len centimetre a pri troške šťastia mohol byť pokojne hrdinom, ktorý by preklopil misky váh na našu stranu: „V prvom a štvrtom zápase som sa cítil lepšie ako v tých zvyšných. Šance si dokážem vytvoriť, len musím byť viac sústredný na koncovku a počkať si na svoju šancu,“nevešal hlavu po stredajšom tréningu niekdajší mládežnícky reprezentant.

Roman Faith strávil minulú sezónu práve v drese nášho najbližšieho súpera. Káder Nových Zámkov sa pred sezónou až tak radikálne neobmenil, a tak nás logicky zaujímalo, čo by na nich mohlo platiť, respektíve na čo si dať pozor. „Myslím si, že v minulej sezóne hrala dominantne najmä ich prvá päťka a tento rok sa možno darí od začiatku viacerým formáciám. Dúfam, že si lepšie postrážime ich útočnú hru a využijeme naše šance, ktoré nám určite ponúknu. Majú však vynikajúceho brankára, no verím, že budeme hrať tak, ako v posledných dvoch zápasoch a vyhráme.“

Popis obrázka