HC '05 Banská Bystrica

Druhé štvrťfinále na ľade Spišskej N. Vsi opäť s úspešným koncom pre súpera

19.03.2024 19:50

Stiahnuť obrázok
Druhé štvrťfinále na ľade Spišskej N. Vsi opäť s úspešným koncom pre súpera | HC 05

Len deň po úvodnom zápase štvrťfinálovej série play-off proti Spišskej Novej Vsi prišlo k odvetnému meraniu síl. Bronzoví medailisti z vlaňajšej sezóny sa po prvom stretnutí ujali vedenia v sérii, a hoci dlho všetko nasvedčovalo tomu, že ukoristíme na Spiši cenné víťazstvo, opak bol pravdou. Domáci ešte minútu a pol pred koncom prehrávali, no tromi gólmi zvrátili vývoj druhého zápasu vo svoj prospech.

Veľkou vzpruhou pre zverencov nášho trénera Helminena bolo, keď sme už po dva a pol minútach hry ustáli dvojnásobné oslabenie. Na jeho konci sa mohol zaskvieť po prihrávke Archembaulta ostrieľaný slovenský útočník Bakoš, ktorý však neprekonal Krošelja. Na opačnej strane sa takmer tešil z gólu zhruba v polovici 8. minúty Nielsen, ktorého zakončenie mierilo len do konštrukcie Melicherčíkovej svätyne, no už krátko na to prišiel úvodný gól stretnutia. Stalo sa tak v našej presilovke, keď pri vylúčení Džugana poslal náš tím do vedenia Alex Výhonský.

Aj domáci si ešte zahrali v početnej výhode, lenže vylúčenie Turnbulla ostalo nepotrestané a po úvodnej dvadsaťminútovke sme odchádzali do kabín s tesným náskokom. O ten sme prišli v polovici stretnutia, keď sa o vyrovnanie postaral Juraj Majdan a opäť sa tak začínalo odznovu. Po dvoch tretinách nebolo ani zďaleka o ničom rozhodnuté, hoci hráči Spišskej Novej Vsi boli blízko druhého gólu, keď v 36. minúte takmer prekonal Krošelja obranca Valach.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa nám podarilo dostať na koňa, keď na začiatku 44. minúty prišiel ďalší presilovkový gól. Opäť sa tak stalo pri vylúčení Džugana, no s tým rozdielom, že autorom nášho zásahu bol tentokrát Marcus Vela, ktorého vyzval ku gólu Turnbull. V polovici tretej časti nás podržal Krošelj, ktorý dobre zasiahol proti Ališauskasovi a podobný scenár sa opakoval aj v 55. minúte pri príležitosti Archembaulta. Dve minúty pred koncom išli Spišiaci do vabanku v podobe hry v šestici a tento ťah sa realizačnému tímu "rysov" vyplatil. Približne minútu a pol pred koncom vyrovnal dobre mierenou strelou Nellis, no to ani zďaleka nebolo všetko.

Do konca riadnej hracej doby ostávalo už len niečo vyše 30 sekúnd, keď prišla krutá facka a tretí gól v našej sieti, keď sa ujala dorážka Vandasa. V reakcii na tento moment sme sa aj my uchýlili k hre bez brankára, čo však vyústilo do štvrtého gólu Spišskej Novej Vsi, ktorá tak ubránila svoju pevnosť aj v druhom domácom stretnutí.

HK Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 30. Majdan (Bakoš, Kerbashian), 59. Nellis (Burgess, Archambault), 60. Vandas (Myklucha, Ališauskas), 60. Nellis (Burgess) - 10. Výhonský (Bačik, Nielsen), 44. Vela (Langkow, Turnbull). Rozhodovali: Štefik, Jobbágy – Pribula, Bogdaň, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2793 divákov.

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan

HC '05 Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Macek – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Pavúk, Štrauch

/stav série: 2:0/

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner tímu: „Trpká prehra pre náš tím. Neboli sme schopní v závere sa ubrániť... Ťažko sa mi hľadajú slová, no musím pogratulovať domácim k druhému víťazstvu. Séria však pokračuje, no k výhram vedie dlhá cesta. V domácich zápasoch musíme byť omnoho lepší a to vo všetkých častiach ľadovej plochy."

Alex Výhonský: „Bol to náročný zápas, stiahli sme to na tri formácie. Nechýbalo veľa a mohli sme brať víťazstvo. Je to hokej, skončilo to tak, že to nakoniec otočili. Je to play-off hokej, čiže neostáva nič len zabudnúť a pripraviť sa na ďalšie zápasy. S každým súperom treba hrať do konca. Myslím si, že sme bojovali, síce domáci tlačili a nakoniec sa im podarilo dať taký gól, ktorý možno nikto nečakal, ale je to súčasť športu. Hrá sa na štyri víťazné zápasy, čiže po to si ideme. V domácich zápasoch to bude chcieť trošku viac disciplíny. Aj ja by som rád vedel, prečo sa to znovu lámalo v presilovkách, fauly sú fauly, niektoré sú možno prísnejšie posudzované, niektoré nie. Ideme ďalej."