Aj v treťom zápase štvrťfinále play-off sme ťahali za kratší koniec

22.03.2024 20:05

Stiahnuť obrázok
Aj v treťom zápase štvrťfinále play-off sme ťahali za kratší koniec | HC 05

Štvrťfinálová séria proti Spišskej Novej Vsi sa presunula pod Urpín, kde sa odohralo jej tretie pokračovanie. Do stretnutia sme nastupovali s vedomím, že v prípade neúspechu budeme mať v ďalšom zápase nôž na krku, a hoci sme dvakrát prehrávali už o dva góly, zápas sme doviedli do predĺženia. Tam sa usmialo viac šťastia na súpera, ktorý si tak pred zajtrajškom vybojoval postupový mečbal.

Prvá polovica úvodného dejstva nám príliš nevyšla, čo súper využil na vytvorenie dvojgólového náskoku. Ako prvý sa postaral o zmenu skóre na začiatku 9. minúty hosťujúci Myklukha, keď sa ujala jeho strela švihom spoza brániaceho Lužu. Prakticky ihneď po inkasovanom góle dostali naši hráči možnosť početnej výhody, ktorú však na vyrovnanie nevyužili a vo veľmi krátkom čase Spišiaci túto situáciu dokázali potrestať - sily na ľadovej ploche boli vyrovnané približne dvadsať sekúnd, keď sa ujalo zakončenie útočníka Bakoša. Ani následne sa nám nedarilo výraznejšie presadiť, či vypracovať nejaké vyloženejšie šance a v úvodnej dvadsaťminútovke sa tak stav už viac nemenil.

Prvýkrát sa nám podarilo rozjasať prítomných divákov v 28. minúte, keď sa v presilovke pri vylúčení Valacha strelecky presadil Faith, ktorý uspel z tesnej blízkosti a gólovou dorážkou znížil na rozdiel jedného gólu. Necelú minútu na to mohol opäť výraznejšie posadiť hostí na koňa Kerbashian, ktorý však vo vyloženej príležitosti neuspel, no o pár minút neskôr sa už nemýlil. V 37. minúte využil dobrú prácu Džugana, ktorý nezištnou prihrávkou vyzval kanadského útočníka na gól a do kabín sme znovu odchádzali s dvojgólovým mankom.

Na začiatku tretej tretiny sa hostia previnili voči pravidlám, keď sa ocitli na ľadovej ploche v šestici, čím nám poskytli presilovú hru. Túto situáciu využil na vykresanie nádejí obranca Frank Hora, ktorého strela skončila až za Melicherčíkom a opäť sme sa priblížili na rozdiel jedného gólu. Hostia mali v priebehu nasledujúcich minút niekoľko dobrých šancí, no postupne sa nepresadili Džugan, ani Rapáč.

Od 58. minúty sme išli do rizika, keď sa realizačný tím odhodlal odvolať z brány Krošelja a vo veľmi krátkom čase mohlo byť vyrovnané. Ihneď po vhadzovaní sme predviedli veľmi dobrý signál a po rýchlom zakončení mal gól na hokejke Vela. Ani tento moment nás neodradil od toho, aby sme sa pokúsili o vyrovnanie a naša snaha bola korunovaná vytúženým tretím gólom. Stalo sa tak v 59. minúte keď to zobral na seba Carter Turnbull, ktorý ukázal povestnú kanadskú nezlomnú vôľu a prudkou strelou švihom prekonal bezmocného Melicherčíka.

O osude zápasu rozhodovalo predĺženie, kde sa striedali šance na oboch stranách a pri chuti boli najmä Turnbull, či hosťujúci Myklukha a elitný útok Spišiakov. Paradoxne, po jednej z pasáží, kedy sme zvierali súpera dlhší čas v ich pásme, prišiel zlomový moment zápasu, no žiaľ pre nás, udialo sa tak v prospech hostí. Do prečíslenia sa z ničoho nič dostali Vandas s Nellisom, prvý menovaný naznačil strelu, no miesto toho prihrávkou našiel Nellisa, ktorý sa postaral o rozhodujúci úder a Spišiaci tak ukoristili aj tretí zápas tejto série.

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1)

Góly: 28. R. Faith (Vela, Hora), 42. Hora (M. Wilkins, Vela), 59. Turnbull (Hora, M. Wilkins) – 9. Myklucha (Bakoš), 11. Bakoš (Majdan), 37. Kerbashian (Džugan, Merežko), 75. Nellis (Vandas) . Rozhodovali: Snášel ml., Žák – M. Orolin, Kacej, vylúčenia: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2693 divákov

HC '05 Banská Bystrica:  Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, R. Faith – Macek, A. Stránsky, Štrauch

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan

/stav série: 0:3/

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner tímu: „Už na začiatku zápasu sme neboli pripravení, čo je pravdepodobne moja chyba, že som nedokázal pripravíť tím po veľmi dobre odohratých zápasoch vonku. Nezačali sme dobre, ale v závere sme sa do zápasu vrátili. Zajtra však musíme byť iným tímom. Stále máme nádej, musíme proste vyhrať nasledujúci zápas. Vrátime sa späť.“

Roman Faith: „Tretia prehra a tretia o kúsok. Žiaľ, dnes sme zaspali prvú tretinu, aj keď sme strašne chceli pred zápasom. Neviem, prišli sme na ľad a bolo 0:2. Bohužiaľ, prehrávame 0:3 na zápasy a odteraz musíme ísť každý zápas ešte viac naplno. Každé detaily, nestrácať puky. Oni mali zase v tom predĺžení šance ako keby sa o nič nehralo. Musíme zabrať a vyhrať štyri v rade, keď chceme pokračovať v sezóne."