HC MONACObet Banská Bystrica

Aktuálne zloženie kádra, v našom drese končí viacero hráčov.

10.05.2024 13:00

Stiahnuť obrázok
Aktuálne zloženie kádra, v našom drese končí viacero hráčov. | HC 05

Aj keď sa môže zdať, že sa v týchto dňoch v našom klube nič nedeje, opak je pravdou. Každý deň pracujeme na príprave novej sezóny tak, aby sme do nej vstúpili lepšie pripravení a silnejší. Čoskoro prinesieme zaujímavé novinky o našom tíme — zloženie kádra, realizačného tímu, noví hráči, ktorí budú v blížiacej sa sezóne reprezentovať náš klub. 

Ako vyzerajú tieto dni sme sa opýtali športového manažéra Ľuboša Pisára: "Tento týždeň odštartovala letná príprava, v ktorej hráči absolvovali na začiatok vstupné testovanie a aj prvý tréning na ľade. Počas spoločného letného tréningu sa k nám pripoja aj mladí barani, ktorí budú získavať skúsenosti a zároveň aj zabojujú o miesto do augustovej prípravy A tímu na ľade: Lukáš Tomka, Marek Jedlíček, Michal Sedliačik, Patryk Zubek, Patrik Kliment a Bruno Bojtoš. Už budúci týždeň by sme chceli predstaviť realizačný tím spolu s ďalšími zaujímavými novinkami. Môžem prezradiť, že sme si uplatnili opciu na Alexa Výhonského a od konca sezóny sa naplno sústredíme na skladbu tímu, ktorú detailne preberám s novým trénerom. Posledné týždne je to hlavne o nájdení a následnom podpísaní zmlúv so zahraničnými hráčmi."

"Tým, ktorí u nás už nebudú pokračovať, by som sa chcel poďakovať za služby, ktoré odviedli v Banskej Bystrici. Chcem im popriať veľa šťastia v hokejovom aj osobnom živote."  Ľuboš Pisár, športový manažér.

Na poste hlavného trénera nebude pokračovať fínsky kormidelník Raimo Helminen, asistent trénera Hunor Marton, ako aj kondičný tréner Roman Kubš.  

Popis obrázka

Pod Urpínom končí aj šestica Slovákov a  pätica legionárov. Momentálne ešte s niektorými hráčmi, ktorí neboli spomenutí, prebiehajú rokovania o ich ďalšom pôsobení v našom tíme.

V našom tíme teda nebudú naďalej pôsobiť Patrik Bačík, Patrik Luža, Dominik Sojka, Andreas Štrauch, Matej Macek, Frank Hora, Marcus Vela, Carter Turnbull, Chris Langkow a Andrew Nielsen. Všetkým hráčom ako aj trénerom ďakujeme za ich odvedené služby, za ich pôsobenie a reprezentáciu nášho tímu a prajeme im v ďalšej kariére či v osobom živote veľa úspechov.

Popis obrázka
Popis obrázka

V priebehu budúceho týždňa klub postupne prinesie informácie ohľadom aktuálneho kádra a predstaví realizačný tím spolu s novými hráčmi, ktorí budú obliekať dres s baranom na hrudi v blížiacej sa novej sezóne.