HC MONACObet Banská Bystrica

Alex Výhonský: Cieľom bude atakovať najvyššie priečky v lige a nastaviť mentalitu víťaza v mužstve

15.05.2024 13:30

Stiahnuť obrázok
Alex Výhonský: Cieľom bude atakovať najvyššie priečky v lige a nastaviť mentalitu víťaza v mužstve | HC 05

Pre Alexa Výhonského, ktorý pokračuje v našom klube aj v sezóne 2024/2025, to bude už v poradí piata sezóna s baranom na hrudi. Alex sa vrátil späť do Banskej Bystrice počas uplynulej sezóny, kedy si opäť vybojoval svoje stále miesto v zostave. S akými cieľmi ide do novej sezóny a ako trávi teraz svoje voľné dni? 


Ako by si na začiatok zhodnotil predošlú sezónu? 

"Minuloročná sezóna bola vrtkavá, dochádzalo k mnohým zmenám kedže kluby bojovali o priamu miestenku do play-off. Po príchode trénera Helminena sme naskočili na šnúru niekoľkých výhier v rade a podarilo sa nám splniť primárny cieľ na základnú časť, a to postup do play-off, ktoré nám žiaľ už tak nevyšlo ako sme si želali. S Raimom sme si zlepšili hru na puku, jeho metodika bola držať puk čo najdlhšie, ja osobne uprednostňujem kanadský nátlakový systém, kde hráči môjho somatotypu vieme viac využiť svoje prednosti." 

Čaká ťa už tvoja 5. sezóna v našom klube tešíš sa na ňu? Je to pre teba aj niečím výnimočné byť tak dlho v klube? 

"⁠Každá sezóna je iná a špecifická, uteká to veľmi rýchlo, preto si treba vychutnávať každý moment v šatni aj na ľade. Keď je v šatni dobrá partia, je radosť vstávať do “práce”. Bystricu ako mesto mám rád, a preto sa teším, že tu môžem pokračovať."

 

Popis obrázka

Boli v hre aj iné ponuky klubov, ktoré by si rád prijal alebo si "dúfal" a veril, že si klub uplatní opciu a dohodnete sa? 

"Samozrejme, ponuky sú každý rok, keď malo dôjsť k trejdu zo Slovana tak prv to malo byť hosťovanie, ale to som zamietol a dbal na prestup, v ktorom bola obsiahnutá aj opcia na další rok a tú si uplatnili za čo som rád."

Aké máš očakávania od novej sezóny,  stanovil si si aj osobné ciele do novej sezóny? 

"⁠Samozrejme, stanoviť si osobné ciele je veľmi dôležité, tieto malé kroky sa potom napájajú kúsok po kúsku k tímovým cieľom a nič nie je viac ako klub. Už niekoľko krát sa nám nepodaril postup cez 1. kolo play - off, očakávania a ciele za mňa sú jednoznačne ísť ďalej a atakovať najvyššie priečky v lige, nastaviť v mužstve mentalitu víťaza."

Ako tráviš dni mimo sezóny a letnú prípravu? 

"Rehabilitujem, pretože v prvom zápase v Spišskej som sa zranil a keď som hral sa to trochu zhoršilo, takže sa dávam dokopy. Užívam si konečne voľný čas pre seba a postupne sa zabieham do tréningového procesu počas leta a prípravy na novú sezónu."