HC MONACObet Banská Bystrica

HC ’05 Banská Bystrica je prvým slovenským hokejovým klubom, ktorý preniesol svoj štadión do 3D

19.12.2023 13:19

Stiahnuť obrázok
HC ’05 Banská Bystrica je prvým slovenským hokejovým klubom, ktorý preniesol svoj štadión do 3D | HC 05

Tipsport aréna v Banskej Bystrici, ktorá je domovom hokejového tímu HC ’05, sprístupnila svoje priestory verejnosti. A to nielen tým, že ich pustil na svoje zápasy, či akcie, ale pomocou virtuálnej 3D reality. Záujemcovia si tak môžu pobehať po ľadovej ploche, či pozrieť si pohľady z rôznych zákutí tejto modernej arény.

 

Športová pýcha mesta pod Urpínom

Zimný štadión, alebo oficiálne Tipsport aréna, je najväčšia multifunkčná hala v Banskej Bystrici. Po svojej rekonštrukcii sa radí medzi najmodernejšie športové arény na strednom Slovensku.

Okrem ideálnych podmienok pre hokej, sa vie v priebehu niekoľkých hodín zmeniť na priestor pre veľké hudobné, kultúrne a spoločenské podujatia. Vďaka svojej kapacite je na to ako stvorená. Po rekonštrukcii, ktorá bola zavŕšená v roku 2022, patrí medzi dôstojné miesto na organizovanie hokejových zápasov aj na medzinárodnej úrovni a spĺňa podmienky na krasokorčuliarske preteky.

 
Popis obrázka
 
 

Mesto, kde vyrástli majstri

V sezóne 2022/2023 v Banskej Bystrici oslávili krásnych 100 rokov svojej existencie. V rokoch 1922 – 1923 sa tu prvýkrát začal hrávať pravý kanadský hokej. Práve na zimnom štadióne, ktorý bol otvorený na Vianoce roku 1956, vyrástli velikáni hokeja ako Michal Handzuš, Richard Zedník, Vladimír Országh, Ivan Majeský, či Tomáš Surový, ktorí sa navždy zapísali do siene slávy tohto krásneho športu

 

Popis obrázka
 

Najnovšie prvenstvo 

Okrem všetkých spomínaných prvenstiev, sa Tipsport aréna v Banskej Bystrici pýši aj ďalším. Hokejový klub HC ’05 v Banskej Bystrici je prvým hokejovým klubom na Slovensku, ktorý preniesol svoj štadión do 3D – virtuálnej podoby.

„Sme veľmi radi, že sme v spolupráci so spoločnosťou Beevam preniesli našu domovskú Tipsport arénu do 21. storočia už aj vo virtuálnej podobe. Vďaka 3D prehliadke si naši fanúšikovia, ale aj ostatní návštevníci môžu ešte pred vstupom do samotnej arény pozrieť, ako to u nás vyzerá, virtuálne navštíviť náš fanshop či reštauráciu Sport Pub '05ka. Taktiež majú možnosť vyskúšať si výhľad na ľadovú plochu z konkrétnej časti štadióna či sektoru, čo určite ocenia pri výbere miesta na naše hokejové stretnutia či iné podujatia, ktoré sa tu organizujú. Je to veľký krok vpred a sme radi, že aj takýmto spôsobom zvyšujeme komfort našim fanúšikom a návštevníkom a približujeme im priestory, v ktorých hrávame naše extraligové zápasy a usporadúvame rôzne podujatia,“hovorí Ing. Vladimír Tropp, obchodný a marketingový riaditeľ. 

 
Popis obrázka
 

V 3D prehliadke od spoločnosti Beevam si tak viete pozrieť okolie štadiónu, jednotlivé vstupy, fanshop, reštauráciu Sport pub ‘05ka. Prekvapia vás pohľady z jednotlivých tribún, skyboxov – navštívite priestory VIP a CCM Business Lounge. Dokonca si môžete "pobehať" po ľadovej ploche. V prehliadke sa nachádzajú interaktívne body, v ktorých nájdete zaujímavý videoobsah. Vďaka 3D prehliadke od Beevam si môžete prezerať štadión v podobe, ako by to bolo reálne len ťažko možné.