HC MONACObet Banská Bystrica

Bačík a Sojka pred zápasom proti Humennému: Pracovalo sa na hre v obrannom pásme

22.09.2023 10:04

Stiahnuť obrázok
Bačík a Sojka pred zápasom proti Humennému: Pracovalo sa na hre v obrannom pásme | HC 05

Jedenásť gólov v našej sieti – to je vizitka, ktorú po dvoch odohratých stretnutiach ťažko považovať za čo i len trochu lichotivú. Svoje o tom vie realizačný tím, ale aj samotní hráči, ktorí pred duelom proti Humennému potvrdili, že zlepšenie musí nastať najmä v obrannej hre.

Po štvrtkom tréningu sa pristavil pri mikrofóne obranca Patrik Bačik, ktorý je prakticky v optimálnom hokejovom veku a na svojom konte má bohaté skúsenosti z náročných zápasov. Od svojho príchodu pod Urpín sa formoval v jedného z lídrov obrany a je mimoriadne platným na oboch koncoch klziska. Rodák z hlavného mesta prezradil, na čo sa v aktuálnom týždni sústreďovalo najviac pozornosti: „Pracovali sme hlavne na zlepšení hry v obrannom pásme, aby sme zvládali vychádzať z neho i pod tlakom a uvidíme, či sa nám to podarí preniesť do hry,“ povedal dvadsaťosemročný zadák, ktorý má po dvoch kolách na konte dve asistencie.

Nováčik súťaže je v podobnej situácii ako naše mužstvo, keď im po uplynulom týždni svieti v kolónke počtu získaných bodov nula. Oba celky by tak dozaista chceli prelomiť nepriaznivý štart do súťaže. „Myslím si, že to bude bojovný zápas a rozhodne asi ten, kto dá do toho väčšie srdiečko, viac zabojuje a podarí sa mu dať góly,“ vyjadril svoju predpoveď náš obranca.

Okrem srdiečka a bojovnosti by mohli rozhodnúť skúsenosti a výhoda domáceho prostredia. Útočník Dominik Sojka poodhalil pred piatkovým tretím kolom svoje myšlienkové pochody: „Máme výhodu domáceho prostredia, obidve mužstvá pôjdu do zápasu pod veľkým tlakom. My možno ešte o trochu pod väčším, nakoľko sme doma a potrebujeme tie body. Myslím si však, že máme skúsenejšie mužstvo a verím, že to dokážeme zlomiť,“ zaznelo z úst robustného centra.

Sojka pri otázke, v čom musí oproti úvodným dvom zápasom nastať zlepšenie, v podstate nadviazal na slová svojho kolegu Patrika Bačika: „Pozerali sme dosť veľa videí a bolo tam veľa individuálnych chýb, najmä čo sa týkalo práce v obrannom pásme, pri preberaní hráčov a aby nám nedorážali. Rovnako sme si neustrážili kľúčové postavy súperovho tímu, na čo si musíme dať pozor. Každé mužstvo má šikovných hráčov, ktorých musíme viac obmedziť, aby nedávali toľko gólov. Dostať 11 gólov za dva zápasy, z toho jeden bol domáci, je príliš veľa,“ uznal banskobystrický rodák.