HC '05 Banská Bystrica

Banskobystrická hokejová komunita sa spojila pre dobrú vec

05.03.2024 16:30

Stiahnuť obrázok
Banskobystrická hokejová komunita sa spojila pre dobrú vec | HC 05

16.2.2024 sme počas domáceho zápasu rozsvietili v Tipsport aréne Svetielko nádeje. Pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej rakoviny sme sa spojili a pomohli tak malým - veľkým hrdinom a ich rodinám, ktorí bojujú s touto ťažkou chorobou. Okrem limitovanej sady dresov, v ktorej nastúpili naši hráči v tomto zápase sme si pre divákov na štadióne pripravili aj ďalšie aktivity, vďaka ktorým mohli podporiť občianske združenie Svetielko nádeje, ktoré pomáha deťom a ich rodinám už od roku 2002. Sme veľmi radi, že sa nám spoločne podarilo vyzbierať krásnu sumu, ktorú odovzdáme už tento piatok, 8.3.2024, na poslednom domácom zápase v základnej časti. 

Limitovaný dres nesie prvky zlatej farby, ktorá je farbou detskej rakoviny,  symbolizuje spojenie nášho klubu a občianskeho združenia Svetielko nádeje. Tieto dresy išli po zápase do dražby, o ktorú bol medzi fanúšikmi veľkým záujem, za čo sme nesmierne vďační. Záujemcovia si mohli tiež vydražiť aj limitované štulpy a špeciálne navrhnutý puk, ktoré boli podpísané jednotlivými hráčmi. V dražbe sme zaevidovali dokopy na všetky položky 841 prihodení a najvyššia suma vydraženého dresu bola 272€ na dres obrancu Franka Horu. Celkovo sme z dražby získali krásnu sumu 4320 €, z ktorej celý výťažok klub venuje  malým bojovníkom aj vďaka partnerom Miba tieniaca technika a Profikuchar.sk. 

Naši fanúšikovia sa mohli zapojiť a podporiť Svetielko nádeje aj priamo na štadióne počas zápasu, kde sme si pre nich pripravili špeciálnu stenu pomoci. Na túto stenu mohli diváci nalepiť nálepky v podobe zlatej stužky, ktorú získali buď zakúpením tombolového lístka alebo za dobrovoľný príspevok. Ďalšou aktivitou bol aj predaj vratných pohárov, z ktorých taktiež celý výťažok klub venuje občianskemu združeniu. 

"Sme nesmierne radi, že sa nám počas náročnej sezóny podarilo zorganizovať takýto zápás, v ktorej sa spojila celá banskobystrická hokejová komunita a opäť ukázala svoju silu a srdce na správnom mieste. Svedčí o tom aj vyzbieraná suma, ktorú malým - veľkým bojovníkom a ich rodinám odovzdávame, a to krásnych 5 650€. Veríme, že im vyzbierané peniaze pomôžu a trošku uľahčia situáciu, v ktorej sú. Týmto by sme sa chceli poďakovať predovšetkým našim partnerom a všetkým fanúšikom, ktorí podporili túto myšlienku a prispeli na pomoc pre Svetielko nádeje." Vladimír Tropp, marketingový a obchodný riaditeľ HC '05 Banská Bystrica. 

Popis obrázka

Oficiálne klub odovzdá výťažok zástupcovi Svetielka nádeje už tento piatok pred úvodným buly v poslednom domácom zápase základnej časti proti Nitre o 18:00 h.

Výťažok z dražby je venovaný aj vďaka hlavným partnerom tohto zápasu, ktorí neváhali a rozhodli sa podporiť túto myšlienku:

"Naša spoločnosť má veľmi blízko k pomoci pre dobrú vec. Svetielko nádeje dobrou vecou určite je. Keď nás oslovil klub ani na chvíľku sme nezaváhali a sme veľmi radi a veľmi vďační, že sme sa tohto projektu mohli zúčastniť. Celková organizácia a propagácia tejto akcie bola zvládnutá na veľmi vysokej úrovni, o čom svedčí aj vyzbieraná čiastka. Určite aj v budúcnosti nebudeme váhať podporiť podobnú iniciatívu. Ešte raz ďakujeme všetkým za podporu tohto skvelého podujatia." vyjadril konateľ spoločnosti MIBA SK pán Milan Babjak

Z odovzdanej sumy sa teší aj konateľ spoločnosti Profikuchar.sk pán Stanislav Snopko: "Keď nás HC '05 oslovilo s touto myšlienkou podpory malých bojovníkov zo Svetielka nádeje, veľmi sa nám to pozdávalo a radi sme dali v rámci našich možností ruku k dielu. Je skvelé aká krásna suma sa podarila vyzbierať. Atmosféra na štadióne bola úžasná. A myslím, že myšlienka oslovila aj všetkých fanúšikov, ktorí si zakúpili listok do tomboly alebo si vydražili dres. Sám som rodičom a cielená pomoc hlavne deťom, mi preto dáva veľký zmysel."

Popis obrázka
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.