HC '05 Banská Bystrica

Bíreš, Gašpar a Žitný sa pred duelom proti Trenčínu zhodujú: Kondične sme na tom veľmi dobre

14.09.2023 15:20

Stiahnuť obrázok
Bíreš, Gašpar a Žitný sa pred duelom proti Trenčínu zhodujú: Kondične sme na tom veľmi dobre | HC 05

Štvrtkový tréning bol pre hráčov opäť intenzívny a bohatý na nácvik rôznych herných situácií. Po skončení sme si k mikrofónu zavolali útočné trio Bíreš, Gašpar, Žitný, s ktorými sme sa v krátkosti porozprávali o náročnosti prípravy a vyhliadkach pred zápasom proti Trenčanom.

Andrej Bíreš: Trénovalo sa veľa

Veľa sme počas leta trénovali, aby sme sa dostali do kondície. Oproti iným rokom tam bolo veľa korčuľovania, veľa posilňovania, čiže myslím si, že kondične sme veľmi dobre pripravení. To bol asi najhlavnejší rozdiel oproti iným rokom.

Čo by mohlo platiť na Trenčín?

Hlavne, aby sme potvrdili domáce prostredie, čo sa nám v úvode minulej sezóne príliš nedarilo. Myslím si, že presilovky a oslabovky nám v príprave celkom išli a na tom si budeme chcieť zakladať. Dôležité bude, aby sme hrali kompaktne a aby sme neboli príliš často vylučovaní.

Rastislav Gašpar: Príprava bola dobrá

Videli sme počas prípravy, kde nás tlačí topánka, kde robíme chyby, čo robíme a čo môžeme zlepšiť. Podľa mňa to bola dobrá príprava, kondične sme veľmi dobre pripravení. Trénovali sme veľa a už sa tešíme na prvý zápas.

S čím pôjdeme do zápasu proti Dukle?

Keď budeme doma hrať našu hru – rýchlu, jednoduchú a budeme hrať tvrdšie, tak súperi sa budú báť sem chodiť. To bude naša zbraň. Chceme hrať svoju hru, nechceme sa príliš sústrediť na súpera, aj keď samozrejme si niečo naštudujeme. Musíme sa prezentovať svojou hrou. V porovnaní s vlaňajškom je to podobné, nejaké drobné zmeny nastali. Vlani prišiel tréner Shedden zhruba v polke sezóny a prišiel do rozbehnutého… Tento rok si môže od začiatku nastaviť to, čo potrebuje.

Popis obrázka

Roman Žitný: Odmakali sme si to, do sezóny ideme s čistým svedomím

Myslím si, že kondične sme veľmi dobre pripravení, celá príprava bola náročná – či zápasy alebo tréningy, bolo to zamerané na kondíciu. Bola to makačka, ale to nás môže posunúť vpred a môžeme vybehnúť do tej extraligy s čistým svedomím, že sme to odmakali. Bol som zvyknutý, že doteraz sme mali dvojfázové tréningy a tu sme mali v podstate všetko už doobeda.

Je to podľa teba lepšie?

Myslím si, že áno, nakoľko sme mali viac času na regeneráciu a bolo to veľmi dobre spravené. Boli sme dve hodinky na ľade, predtým posilňovňa a potom výbeh, takže bolo to veľmi náročné, ale super.

Stihol si si už vytvoriť chémiu s novými spoluhráčmi?

Myslím, že áno. Verím, že budem tímu pomáhať bodmi, ale nie som na to sám. Budeme sa navzájom ťahať, raz to potiahne jeden, raz druhý. Zatiaľ si rozumieme a verím, že v tom budeme pokračovať.

Čo by mohlo platiť na Trenčín?

Naša hra a to, čo nám povie tréner. Musíme napádať, tlačiť sa do brány. Keď budeme plniť to, čo tréner chce, ovocie sa dostaví.