HC MONACObet Banská Bystrica

Čisté konto Rabčana pomohlo k výhre nad Trenčínom, rozhodlo druhé dejstvo

31.10.2025 20:24

Stiahnuť obrázok
Čisté konto Rabčana pomohlo k výhre nad Trenčínom, rozhodlo druhé dejstvo | HC 05

Po zodpovednom výkone a čistom konte Eugena Rabčana sme v 16. kole Tipsport ligy na domácom ľade zdolali Duklu Trenčín jasne 4:0. Rozhodla predovšetkým druhá tretina, v ktorej sme strelili tri góly, čím sme položili súpera na lopatky. Opäť žiaril prvý útok, Turnbull si pripísal 100. extraligový bod, Myklukha zaznamenal tri body a v tabuľke sme poskočili na štvrté miesto – na lídra strácame len štyri body.

Od úvodu sa hral svižný hokej, už v prvej minúte mohol skórovať Faith po prihrávke Myklukhu, no brankár Junca bol pripravený. Trenčania sa krátko na to tešili z gólu Denisa Hudeca, ale po kontrole videa rozhodcovia zásah neuznali pre postavenie mimo hry. Prvá tretina tak skončila bez gólov, pričom Rabčan v bránke nás niekoľkokrát podržal.

Rozhodujúce momenty prišli v druhej tretine. Najskôr sa po presnej prihrávke Šoltésa a Galipeaua presadil Andrej Kukuča, ktorý otvoril skóre. O necelú minútu neskôr Oleksiy Myklukha tečoval strelu Galipeaua a zvyšoval už na 2:0. Trenčania následne mohli znížiť, ale Rabčan sa blysol niekoľkými výbornými zákrokmi a aj s prispením konštrukcie bránky držal čisté konto. Druhú časť sme úspešne zakončili v 39. minúte, keď Carter Turnbull po nádhernej individuálnej akcii zvýšil strelou pod hornú žŕdku na 3:0.

Úvod tretej tretiny priniesol aj šarvátku medzi Šoltésom a Dudášom, obaja následne putovali predčasne pod sprchy. V záverečnej časti sme sa prezentovali najmä pozornou hrou smerom dozadu a kontrolovali sme opraty zápasu. V 51. minúte ešte pridal štvrtý gól Roman Faith, čím pečatil na konečných 4:0. Hostia sa síce pokúšali o čestný zásah, no Rabčan im nič nedovolil a po skvelom výkone si pripísal tretie čisté konto v prebiehajúcej sezóne.

HC MONACObet Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 27. Kukuča (Šoltés, Galipeau), 28. Myklukha (Galipeau, Turnbull), 40. Turnbull (Myklukha, Lucas), 51. Faith (Turnbull, Myklukha). Rozhodcovia: Jobbágy, Klejna – Hercog, Gegáň, vylúčení: 4:2 na 2 min., vyššie tresty: 41. Šoltés – Dudáš 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2056 divákov

HC MONACObet Banská Bystrica: Rabčan – Lucas, Galipeau, Lee, Žabka, Michalčin, Zeleňák – Turnbull, Myklucha, Faith – Kukuča, Messner, Šoltés – Valach, Zigo, Kabáč – Jasenec, Gron, Ondrušek

HK Dukla Trenčín: Junca – Drgoň, Hlaváč, Hatala, Mikuš, Goljer, Starosta, Laurenčík – Baptiste, Varone, Bezúch – Descheneau, Bellerive, Descheneau – Dudáš, Krajč, Ahl (do 15. min) – Hudec, Šiška, Krajčovič

Povedali po stretnutí

Marek Zadina, asistent trénera: „Myslím, že sme dnes odohrali výborný zápas, od začiatku sme mali zápas pod kontrolou, hráči odvádzali výbornú prácu a zaslúžili sme si vyhrať, tri body sú zaslúžené pre nás. Posledných päť-šesť minút v druhej tretine sme neuhrali niektoré situácie v našom pásme, Trenčín tam mal strely, ale výborne nás podržal brankár a výbornú prácu odviedli aj špeciálne tímy."

Oleksiy Myklukha: „Celý zápas až na nejakých desať minút v druhej tretine sme boli lepší, využili sme tam hlavne tú presilovku, čo nás trochu nakoplo aj gólovo a ten výsledok sme si postrážili a ešte nejaký gólik sme pridali. Trojbodový zápis poteší, hlavne tá hra, máme šance, s týmito chalanmi sa hrá výborne a dúfam, že to takto bude pokračovať. Eugen dokazuje celú sezónu, že má tú formu, chytá výborne... Dostali sme za posledné tri zápasy iba tri góly, aj to od Žiliny, takže myslím si, že je to dobré aj po tej defenzívnej stránke."

Eugen Rabčan: „Mali sme ťažší rozbeh, za mňa chvalabohu, že to bol ofsajd (ten prvý neuznaný gól Trenčanov)... No a v prvej tretine mali, neviem, tri strely, čiže ťažšie sa dostávalo do zápasu, ale keď chytíte tie dva-tri puky, tak už sa do toho dostanete a aj ja som sa do toho dostal a išlo to super. Ja vždy musím povedať, že náš najlepší hráč náš tím - koľko my zblokujeme, ako hráme v oslabeniach, jednoducho z pásma von, nejaké gólovky extra tam nemali... V globále hráme super vzadu a tá nula je aj tímová, vždy to bude tímová odmena. Oni prišli z môjho pohľadu len brániť, aspoň mne to tak prišlo, neviem či si mysleli, že to skončí 0:0, ale keď sme viedli, museli to otvoriť a boli nebezpeční, majú tam super hráčov. Ako hovorím, ustáli sme to, skvelé oslabenia a zaslúžená výhra. Tak ďaleko alebo vysoko (smerom na olympiádu) sa nepozerám, chcem sa odvďačiť za nomináciu, olympiáda je vyšší level a už uvidíme, čím sa tam dostanem... Čím viac chytám, tým sa človek lepšie cíti a ani nerozmýšľam nad tým čo bude, ako bude, stretnutí je veľa a idete od zápasu k zápasu, od tréningu k tréningu a tlak necítim, práveže som úplne uvoľnený."