HC MONACObet Banská Bystrica

Dávid Šoltés sa opäť vracia pod Urpín

17.05.2024 11:00

Stiahnuť obrázok
Dávid Šoltés sa opäť vracia pod Urpín | HC 05

Po roku sa vracia späť do Banskej Bystrice produktívny útočník Dávid Šoltés, pre ktorého to bude celkovo piata sezóna za náš klub. Dvadsaťdeväť ročný rodák z Košíc sa dohodol s vedením klubu na trojročnom kontrakte. Dávid je už v Banskej Bystrici a spolu s tímom sa pripravuje na nadchádzajúcu sezónu. 

Dávid pôsobil v predošlej sezóne u nováčika extraligy HC 19 Humenné, kde si pripísal v 43 zápasoch 23 bodov (10 + 13). Okrem Banskej Bystrice a Humenného obliekal aj dres Košíc, či Michaloviec. V sezóne 2021/2022 sa stal víťazom Krištáľového puku za najkrajší gól sezóny v slovenskej najvyššej súťaži, o čom rozhodli svojim hlasovaním fanúšikovia. 

 

"Som rád, že sa k nám po roku vracia Dávid, ktorého považujeme za domáceho hráča. Má dobrý hokejový vek a schopnosti na to, aby nám zlepšil “secondary scoring”. Zároveň ho pozná ešte z juniorských čias aj Vlado Országh a verím, že táto kombinácia dokáže Dávida posunúť a spraviť z neho ešte komplexnejšieho hráča." povedal k podpisu Ľuboš Pisár, generálny manažér športovej časti. 

Popis obrázka

"Po roku sa vraciam späť do Banskej Bystrice a veľmi sa teším na novú sezónu, pretože to tu mám veľmi rád. Skladá sa viac menej nové mužstvo, príde veľa nových chlapcov, čiže očakávam, že budeme chcieť hrať o tie najvyššie priečky tabuľky. Budeme sa snažiť, aby sme urobili väčší úspech ako pominulé sezóny, a aby sme sa aj v play - off posunuli vyššie ako len štvrťfinále. Už je najvyšší čas, aby sme sa posunuli ďalej a asi to bude hlavný cieľ." prezradil k svojmu podpisu Dávid Šoltés. 

 
Popis obrázka