HC MONACObet Banská Bystrica

Defenzívnu doplní robustný Andrew Nielsen

12.02.2024 08:43

Stiahnuť obrázok
Defenzívnu doplní robustný Andrew Nielsen | HC 05

Po odchode Petra Šenkeříka vedenie klubu usilovne pracovalo na posilnení zadných radov. Výsledkom tejto práce je príchod robustného obrancu, ktorým je Andrew Nielsen.

Dvadsaťsedemročný zadák rozšíri enklávu kanadských hráčov, ktorým sa pod Urpínom zvykne dariť a veríme, že v tomto duchu sa bude niesť aj Nielsenova hráčska etapa v Banskej Bystrici. Postavou neprehliadnuteľný obranca strávil drvivú väčšinu svojej doterajšej kariéry v zámorí. V roku 2015 si ho dokonca vybrali v 3. kole draftu do NHL zástupcovia tímu Toronto Maple Leafs, v drese ktorého sa však nikdy nepredstavil.

Dlhé roky bojoval o svoju šancu splniť si sen o NHL v nižšej súťaži, kde najmä v prvých rokoch potvrdzoval svoj veľký potenciál. Podraftový ročník strávil prevažne v juniorskej WHL, odkiaľ sa však presunul na farmu Toronta a najmä v sezóne 2016/17 po štatistickej stránke prekvapoval. V základnej časti nazbieral takmer 40 bodov a bol najproduktívnejším zadákom Toronto Marlies, kde napokon pôsobil do novembra 2018. Nasledovala výmena do Calgary, ktoré ho však rovnako poslalo len do AHL. S výnimkou sezóny 2020/21, ktorú strávil v drese rakúskeho Linzu, pôsobil prevažne na rozhraní AHL a ECHL. V aktuálnom ročníku obliekal pred príchodom pod Urpín dres nórskeho tímu Vålerenga, kde v 23 zápasoch získal 14 bodov (1+13).

Viac svetla do podpisu zmluvy s týmto hráčom vniesol aj Ľuboš Pisár: „Podpísaním Andrewa do nášho tímu vstúpime do poslednej fázy sezóny silnejší. Ide o hráča, ktorý hral vyše 200 zápasov v AHL. Pri svojej výške je solídny korčuliar, dobrý v defenzívnych činnostiach, má dobrú prácu s hokejkou a kvalitnú prvú prihrávku. Zároveň si vie na ľade urobiť poriadok, keď treba a verím, že priniesie do nášho tímu presne to, čo nám trochu chýba."

K prechodu na Slovensko sa pre náš web vyjadril aj samotný Andrew Nielsen: „Cítil som, že prišla tá správna príležitosť pokračovať v progrese mojej hokejovej kariéry v Európe a postupne sa predrať do lepších líg. Viem, že náš tím má veľa kvalít a ja dúfam, že po príchode rýchlo zapasujem a prispejem svojou hrou. Prezentujem sa poctivou, tvrdou defenzívou, no dokážem prispieť aj v hre smerom dopredu. Teším sa na svoj príchod a budem veriť, že spoločnými silami zájdeme v play-off čo najďalej. Uvidíme, aké ´škody´ tam dokážeme napáchať," netajil svoje ambície rodák z kanadského Red Deeru v provincii Alberta.

Andrew priletí na Slovensko už v utorok poobede a v stredu sa pripojí k tímu na rannom tréningu.