Derby proti Zvolenu s úspešnejším koncom pre súpera

19.01.2024 19:15

Stiahnuť obrázok
Derby proti Zvolenu s úspešnejším koncom pre súpera | HC 05

V rámci 37. kola prišlo už k piatemu tohtosezónnemu derby meraniu síl medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Opäť to bol na góly bohatý zápas, v ktorom sa však napokon viac šťastia usmialo na nášho súpera. Definitívne zlomili náš odpor v treťej časti, v ktorej z vyrovnaného stavu veľmi rýchlo odskočili na rozdiel štyroch gólov, čím bolo prakticky rozhodnuté.

Na prvú zmenu skóre čakali diváci necelých päť minút, keď rozjasal domáce tribúny dobre mierenou strelou útočník Rastislav Gašpar. Jednogólový náskok mohol zveladiť v 9. minúte Turnbull, ktorý na dvakrát neuspel a hosťujúci Kupsky podržal svoj tím aj pri situácii z 13. minúty, kedy sa skúšal presadiť Vela. Onedlho na to udreli zvolenskí hráči, konkrétne Csányi, ktorý strelou pod hornú konštrukciu prekonal Krošelja a vyrovnal na 1:1.

V prostrednej časti súper išiel do vedenia, keď v 27. minúte rozvlnil sieť za naším brankárom Sládok, ktorý dostal trestuhodne veľa priestoru a času na presnú koncovku. Približne v polovici zápasu išli Zvolenčania do početnej prevahy, čo vyústilo v tretí gól HKM a postaral sa oň Hults, ktorému stačilo necelých dvadsať sekúnd, aby potrestal vylúčenie Bíreša. Vo veľmi krátkom čase sa nám podarilo vyrovnať, keď najprv udrel krátko po vhadzovaní Turnbull a v 33. minúte aj Marcus Vela. Na začiatku 35. minúty mohol prinavrátiť vedenie hosťom Hults, ktorý však pred Krošeljom neuspel a do kabín sa tak znovu išlo za nerozhodného stavu.

Prišla tretia tretia a s ňou aj definitívny zlom a krutý koniec pre náš tím. Už v 43. minúte potrestal chybu nášho brankára Mudrák, ktorý tak dodal svojmu tímu pokoj na hokejky a slovinský brankár sa ocitol v nepríjemnej situácii aj v 50. minúte pri zakončení Zuzina z ostrého uhla, ktoré si však našlo cestu do siete. Nasledovala brankárska rošáda a medzi tromi žrďami sa ocitol Belányi, ktorý však už po pár sekundách hry čelil oslabeniu. Hostia síce presilovku opticky nezvládli, no krátko po nej prišiel z ich strany ďalší gól a na 3:6 upravoval Kašlík, ktorý uplatnil svoj dôraz a z tesnej blízkosti skóroval. Kalich horkosti sme si museli vypiť do dna už 22 sekúnd na to, keď na rozdiel štyroch gólov zvyšoval Zuzin.

V záverečnej päťminútovke prišli aj presilovky, z ktorých však nezapršalo a to sme ešte mohli inkasovať po šanciach Koleniča a obrancu Sládoka. Zo stretnutia sme však aj tak odišli s nelichotivým výsledkom 3:7, ktorý v praxi znamená, že sme prehrali už v troch zápasoch po sebe.

HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:7 (1:1, 2:2, 0:4)

Góly: 5. Gašpar (Matoušek, Vela), 32. Turnbull (Faith, Vela), 33. Vela (Turnbull – 14. Csányi (Čulík, Sládok), 27. Sládok (Marcinek), 31. C. Hults (Mucha). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Kacej, Frimmel, 2718 divákov.

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačik, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka – Faith, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, Výhonský – Macek, A. Stránský, Štrauch.

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Čulík, Haborák – Kašlík, M. Hults, Kolenič – Zuzin, Marcinek, Hecl – Bondra, Fekiač, Jakúbek – Csányi, Gábor, Mucha

Povedali po zápase

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Musím pogratulovať Zvolenu, hrali výborne. Pre nás to bol náročný zápas a inkasovať sedem gólov, to je jednoducho príliš a to je problém. Je ťažké pomýšľať na výhru, ak umožníte súperovi streliť sedem gólov. Súper predviedol dobrý výkon, my určite ešte máme čo robiť."

Rastislav Gašpar: „Hmm... nemôže sa nám to stať, zas tretia tretina, znova... už tretí zápas po sebe. Sú to chyby, za ktoré pykáme a prichádzame tým o body. Dve tretiny hráme vyrovnaný hokej, ako zápasy predtým. Musíme sa každý pozrieť do zrkadla a každý začať od seba, zjednodušiť hru. Musíme sa z tých chýb poučiť a ideme ďalej, liga ide ďalej, chceme vyhrávať. V tabuľke je to nabité, ide o to, kto vyhrá dva-tri zápasy v rade. Určite chceme vyhrať každý zápas. Teraz sa nám to tri zápasy nepodarilo, ale chceme to napraviť a určite chceme (proti Spišskej v nedeľu) vyhrať."

Chris Langkow: „Určite sme nechceli, aby to takto dopadlo, no za seba poviem, že som rád, že som mohol byť znovu na ľade a s novým tímom. To je asi jediné pozitívum, inak tam boli chyby, ktoré viedli k tomuto výsledku. Pred zápasom som bol trochu nervózny, bolo to niečím výnimočné.a trochu náročné. Je to pre mňa nová výzva a teším sa na to. Trochu mi trvalo, než som sa do toho dostal, no postupom času som sa cítil lepšie. Boli tam na našej strane menšie chyby, ktorými sme súperovi umožnili veľké príležitosti a oni to premenili. Dlho to bolo vyrovnané, no viackrát sme inkasovali... mali sme v tých situáciach reagovať lepšie."