HC MONACObet Banská Bystrica

Do obrany prichádza Petr Šenkeřík, s mužstvom sa lúči Holenda

23.11.2023 07:37

Stiahnuť obrázok
Do obrany prichádza Petr Šenkeřík, s mužstvom sa lúči Holenda | HC 05

Vedenie klubu reaguje na situáciu z uplynulých dní angažovaním obrancu Petra Šenkeříka. Skúsený český zadák má na svojom konte vyše 360 stretnutí v českej extralige a k nášmu mužstvu sa pripojí už vo štvrtok 23. novembra. Naopak v rámci spolupráce s Vlci Žilina odchádza Matúš Holenda, ktorý sa v rámci striedavých štartov môže vrátiť späť do Banskej Bystrice.

Šenkeřík je odchovancom zlínskeho hokeja, kde pôsobil najmä v juniorských kategóriách. Ako osemnásťročný zamieril do zámorskej juniorskej WHL, odkiaľ sa však po roku vrátil do rodného Česka, kde si ho vzali pod krídla v Komete Brno. Väčšinu času však strávil v prvoligovom tíme HC Havlíčkův Brod, kde sa v podstate zoznamoval so seniorskym hokejom a medzitým ešte reprezentoval susednú krajinu na svetovom šampionáte do 20 rokov.

Dlhé roky bol na pomedzí extraligy a prvej ligy, pri čom vystriedal niekoľko rôznych celkov, medzi nimi aj Zlín, pražskú Slaviu, Vítkovice a krátko si zahral aj za Znojmo, ktoré v tom čase pôsobilo v nadnárodnej EBEL. Sezónu 2016/17 strávil v americkej SPHL, kde si zahral za Columbus Cottonmouths, no po sezóne opäť viedli jeho kroky nazad do Česka, kde sa cez Vsetín dostal do Karlových Varov. S týmto celkom sa mu podarilo vydrieť postup medzi českú elitu, kde začal naplno preukazovať dovtedy nazbierané skúsenosti a stal sa veľkou oporou defenzívy.

Napokon tam pôsobil až do sezóny 2021/22, kedy zamieril do Českých Budějovíc a v drese tohto celku odohral posledné dva ročníky. V aktuálnom prebiehajúcom roku však ostal bez pôsobiska, a tak prichádza po prvýkrát v kariére na Slovensko, aby obliekal dres s baranom na hrudi.

Petr Šenkerík

Na margo vyššie uvedených zmien poskytol svoje stanovisko aj Ľuboš Pisár, ktorý zastáva funkciu generálneho manažéra športovej časti: „Už dlhšie sme nespokojní s našou obrannou hrou a s výkonom niektorých našich obrancov, a preto sme sa rozhodli posilniť v prvom rade našu obranu. Myslíme si, že týmito dvomi pohybmi, bude naša obrana lepšia a zároveň denne pracujeme na posilnení kádra. “

Petr, vitaj v Banskej Bystrici a prajeme ti rýchlu adaptáciu a veľa úspechov!

Zároveň touto cestou chceme na teraz poďakovať Matúšovi Holendovi za jeho odvedené služby, ktoré mužstvu poskytoval od jeho príchodu v máji 2022. Celkovo zasiahol v našom drese do 63 súťažných stretnutí, v ktorých získal 15 bodov (3+12). Strelecky sa presadil proti Liptovskému Mikulášu, Slovanu a Košiciam. V jeho novom pôsobisku mu prajeme veľa úspechov. 

Popis obrázka