HC MONACObet Banská Bystrica

Fantastický Krošelj vynuloval Michalovce, hrdinami aj Turnbull s Wilkinsom

06.10.2023 20:00

Stiahnuť obrázok
Fantastický Krošelj vynuloval Michalovce, hrdinami aj Turnbull s Wilkinsom | HC 05

V piatkovom 7. kole na nás čakali na vlastnom ľade Michalovce, ktoré určite mali ambíciu potvrdiť svoje dve výhry v rade. Proti však boli zverenci nášho trénera Sheddena, ktorí dokázali nadviazať na predchádzajúce štyri výhry a po štyroch góloch v sieti súpera odchádzame zo Zemplína s plným bodovým ziskom.

Svoju premiéru v banskobystrickom drese si odkrútil slovinský brankár Krošelj, ktorý však sledoval ako sa jeho spoluhráči pred ním ujali vedenia už v 5. minúte zásluhou Turnbulla, keď dobre mierenou strelou otvoril skóre zápasu. Nasledovali dve naše vylúčenia v krátkom časovom slede, v 9. minúte si v dvojnásobnom oslabení pripísal Krošelj dva dôležité zákroky, ktorými nám postrážil jednogólový náskok. Ten sme si navýšili v 17. minúte, kedy sa po druhýkrát v zápase presadil Carter Turnbull.

Domáci začali prostrednú časť zhurta a už po necelej minúte mohli znížiť po veľkom prečíslení a na konci 22. minúty bol blízko ku gólu aj Daugavinš. Aj ďalšie minúty patrili Michalovčanom, lenže naši hráči odolávali a odolali aj počas dvoch oslabení v priebehu piatich minút, než sa zápas prehupol do svojej druhej polovice. Druhá tretina sa však aj naďalej niesla v duchu festivalu premárnených príležitostí domácich hráčov, keď sa nepresadili Santos, Pearson a na dvakrát ani Heard.

Rozhoduje efektivita a v nej dominovali naši hráči, ktorí v úvode záverečnej tretiny udreli tretím gólom. Opäť sa oň postarala formácia zložená z legionárov, keď Turnbull našiel spoza brány Horu a jeho pokus od modrej čiary usmernil za Škrováneka šikovným tečom Vela. Domácim to však neubralo z ich elánu a aj naďalej si dokázali vypracovať zaujímavé príležitosti, lenže Newton a po ňom aj Daugavinš opäť stroskotali na vynikajúcom Krošeljovi. V 49. minúte si na ňom vylámal zuby aj Michal Kabáč, ktorý sa na dvakrát nepresadil, a tak opäť zaúradovali hráči v červených dresoch, konkrétne Stránsky, ktorý zvyšoval už na 4:0 z nášho pohľadu. Jeho premiérový presný zásah bol zároveň posledným v zápase, vďaka čomu sme sa mohli radovať z cenného víťazstva a z čistého konta Gašpera Krošejla.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
 
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
 

HK DUKLA Ingema Michalovce – HC ’05 Banská Bystrica 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 5. Turnbull (Wilkins), 17. Turnbull (Wilkins), 43. Vela (Hora, Turnbull), 52. Stránsky (Turnbull, Wilkins). Rozhodovali: Rojík, Orolin – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Cibák, Acolatse, Korenčík, Macejko, Mihalik, Michalčin, Pišoja, Fedor – Paločko, Newton, Daugavinš – Heard, Pearson, Santos – Bjalončík, Buc, Valach – Kabáč, Suja, Solenský

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačik, Hora, Ďatelinka, Wilde, Dame-Malka, Pavúk, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Žitný, Bíreš, Matoušek – Macek, Stránsky, Faith – Plančár, Sojka, Štrauch


Doug Shedden, hlavný tréner: „Vedeli sme, že po príchode sem nás čaká ťažký zápas, Michalovce vyskladali tento rok vskutku dobrý mančaft. Potrebovali sme dnes, aby nás podržal brankár, no a ako sme mohli vidieť, ten náš bol hlavným hrdinom zápasu. Hneď vo svojom prvom zápase zachytal naozaj neuveriteľne, takže mám za neho radosť, aký debut dokázal zaknihovať. Turnbull má za sebou skvelý večer, keď získal štyri body a podržali nás aj naše formácie na oslabenia. Súper mal šesť presiloviek, majú tam veľa talentu v podobe Daugavinša a Acolatseho, ktorý má výbornú strelu. Hráči, ktorí hrali v oslabeniach, si zaslúžia za dnes veľké uznanie. Bol to jeden z rozhodujúcich faktorov, zvlášť v druhej tretine, keď mali domáci 22 striel na bránu. Brankár a hráči na oslabeniach boli hviezdami zápasu.“

Gašper Krošelj, čisté konto a 46 úspešných zákrokov (podľa hockeyslovakia.sk):„Vedeli sme, že Michalovce sú veľmi dobrý tím a že hrajú veľmi dobre v útoku a majú dobrého brankára. Rovnako sme vedeli, že po budú chcieť na nás vybehnúť hneď od prvej tretiny, dôležité však bolo, že sme ten tlak ustáli a vydržali sme. Našťastie sme dali dva rýchle góly a viedli sme. Najlepšie sa mi chytá a hráčom hrá, keď držíme dvojgólový náskok, a hoci nám to trochu nešlo v druhej tretine, no zvládli sme to. Chytalo sa mi dobre, pomohli mi aj chlapci, najmä v situáciách dvoch proti jednému, kedy išli pod ten puk. Super, vydržali sme a kontrolovali sme priebeh tretej tretiny až do konca zápasu. Super, že sme dali ešte dva góly a zvládli sme to až do záverečného hvizdu.“

Ivan Ďatelinka, kapitán tímu: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, viedli sme 2:0. V druhej tretine sme mali veľa vylúčených, no našťastie sme to ubránili aj vďaka brankárovi a v tretej tretine sme to viacmenej udržiavali. Dostali sme sa dvakrát k nim, dali sme dva góly a vyhrali sme. Berieme tri body, Krošelj chytal výborne a my sme za to radi.“


foto: Peter Brendza (novinyzemplina.sk)