HC MONACObet Banská Bystrica

Košice sme na ich ľade vynulovali, jediným gólom rozhodol Sojka

02.02.2024 20:08

Stiahnuť obrázok
Košice sme na ich ľade vynulovali, jediným gólom rozhodol Sojka | HC 05

Hoci sa to nedeje často, v hokeji je možné zvíťaziť aj jediným gólom. Presne to sa podarilo našim hráčom v Košiciach, ktoré sme na ich ľade vynulovali a o náš jediný zásah sa v druhej tretine postaral Sojka. Hrdinom stretnutia bol aj brankár Krošelj, ktorý zlikvidoval až 37 pokusov domácich "oceliarov".

V tak trochu oklieštenej zostave, bez ofenzívnych opôr Velu a Gašpara, sme v Košiciach už po 53 sekundách dostali príležitost zahrať si presilovku, čo však v gólový okamih nepramenilo a podobný scenár sa opakoval aj na opačnej strane pri vylúčeniach Petrisku a Ďatelinku. V prvej tretine tak gól nepadol, aj keď veľmi blízko k tomu boli v košickom drese aktívny Fejes, s ktorým si poradil Krošelj. 

Po 100 sekundách prostrednej časti mohol skórovať Žabka, ktorého pokus skončil na konštrukcii Riečického brány, no ľutovať príliš nemusel. Už o necelé dve minúty na to poslal náš tím do vedenia center štvrtého útoku Sojka, keď sa ujal jeho teč po zakončení Davida Stránskeho. Domáci zvýšili obrátky a viakcrát nás ešte v prvej polovici zápasu dokázali ohroziť, no naša obrana odolávala. V 36. minúte oslabil košický tím Lunter a počas presilovky mohol zvyšovať náskok nášho tímu Wilkins, no vo veľkej šanci zaváhal, čo navyše mohol potrestať o pár sekúnd na to Jääskeläinen.

V 47. minúte prišiel nešťastný moment pre autora nášho jediného gólu Sojku, ktorý po nepríjemnom zákroku zamieril do kabín a duel nedohral. V polovici tretej tretiny boli blízko vyrovnania Rogoň a po ňom aj naši bývalí hráči Jääskeläinen a Breton, lenže "oceliari" stále nenachádzali recept na gól a nenašli ho ani pri záverečnej hre bez brankára. Viackrát sa pokúšal o gól do prázdnej brány Turnbull s Horom, no ani jeden z nich neuspel, čo však spolu s Langkowom a Wilkinsom odčinili pri obetavom bránení a blokáde košických striel z posledných sekúnd. Aj vďaka tomu sme dokráčali k futbalovej výhre 1:0, ktorá však po ceste z Košíc bude chutiť veľmi dobre.

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 24. Sojka (D. Stránský, A. Stránský). Rozhodovali: T. Orolin, J. Konc ml. - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3773 divákov

HC Košice: Riečický - Olsson, Breton, Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý, Dravecký - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lunter, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Jokeľ - Bačo, Havrila, Bartánus

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj - D. Stránský, Bačik, Žabka, Hora, Luža, Ďatelinka, Pavúk - Turnbull, Langkow, Wilkins - Matoušek, Bíreš, Macek - Výhonský, Faith, Petriska - Štrauch, Sojka, A. Stránsky

Povedali po zápase

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Bol to skutočne náročný zápas, mali sme dobrý štart a v prvej tretine sme podali dobrý výkon. Domáci tím však má kvality, dokážu dobre korčuľovať, otáčať hru a mali sme prakticky väčšinu času problémy. Párkrát sme mali v každej tretine momentum na našej strane, no Košice sa snažili po celý zápas. Náš brankár zachytal fantasticky a mali sme tam aj trochu šťastia, niektoré puky sa párkrát odrazili skôr naším smerom.“

Gašper Krošelj: „Bol to zaujímavý zápas, mali sme asi aj lepší štart a nakoniec sme dali ten jeden gól. Košice sa prebudili v druhej tretine, mali dobré presilovky, no ubránili sme to. Ja som sa dnes cítili super, hráči mi pomohli, dobre blokovali puky. Na oboch stranách bolo veľa šancí, zvládli sme to aj s minimom gólov a sú to pre nás pekné tri body. Hrali sme u nich dobre, no z ničoho nič Košičania prišli a mali veľkú šancu. Prekvapili ma s niektorými peknými prihrávkami, skoro dali dva góly do prázdnej brány, no zvládli sme to. Bol som pripravený, darilo sa mi dnes sústrediť na všetky puky. Tri body sme veľmi potrebovali a je super vyhrať v Košiciach, kde sa hrá ťažko a kde prišlo veľa ľudí. Musím dnes pogratulovať všetkým hráčom.“

Dominik Sojka (nedohral pre zranenie): „Ako som aj pred chvíľou povedal chalanom v šatni, z mojej osobnej stránky je tam obrovská frustrácia. Bol to môj prvý zápas po dlhšom zranení, ale som rád, že mi to aspoň skrášlili víťazstvom... Čo sa týka gólového teču, rád sa staviam pred bránu, som veľký a ťažký, zložito sa ma odtláča. Viem, že puky viem tečnúť, už som to v minulosti takto párkrát spravil. Tečol som to šikovne pomedzi nohy brankára, takže som rád, že sa mi to konečne podarilo zlomiť. Nevedel som, kde skončil puk, takže trochu mi to trvalo a až potom som sa zbadal, že som dal gól. Moje zranenie som nevidel z pohľadu tretej osoby, takže nemôžem to súdiť. Bol som v rohu pritlačený hráčom, no znovu sa mi stalo to, čo predtým. Uvidíme, čo povedia nasledujúce dni... dnes veľmi dôležité tri body, prišli sme sem s tým, že ich potrebujeme brať. Tabuľka je neskutočne nabitá, ide nám o veľa a dúfam, že z východu prinesieme šesť bodov. Humenné taktiež bojuje o umiestnenie, bude potrebný zodpovedný výkon. Aj dnes sa nam stalo, že sme urobili nie najlepšie rozhodnutia s pukom. Aj im, aj nám pôjde o všetko, takže bude to chcieť predovšetkým bojovnosť.“