HC '05 Banská Bystrica

Ľuboš Pisár: Náš cieľ sa od začiatku sezóny nezmenil - skončiť v top 6 po základnej časti

21.02.2024 11:00

Stiahnuť obrázok
Ľuboš Pisár: Náš cieľ sa od začiatku sezóny nezmenil - skončiť v top 6 po základnej časti | HC 05

Pred blížiacou sa záverečnou fázou základnej časti sme sa so športovým manažérom Ľubošom Pisárom porozprávali o tímových cieľoch, zhodnotili posledné výkony, ktoré neboli lichotivé a pozreli sa aj na aktuálnosť kádra pred najdôležitejšou fázou sezóny. 

1. Uzavrelo sa prestupové obdobie, ako by ste ho zhodnotili? Pracovalo sa aj na iných posilách?

Na posilnení nášho tímu som pracoval do poslednej minúty prestupového obdobia. Boli sme veľmi blízko dvoch výmen v rámci našej ligy, išlo o útočníka a brankára. Príchodom Nielsena do obrany sme sa dostali na maximálny povolený počet importov, a keďže naši zahraniční hráči patria k najlepším v lige, nevidel som dôvod, aby sme robili u nich zmeny. Aby sa mohla uskutočniť výmena, musí dôjsť k vzájomnej dohode troch strán, a to sa, žiaľ, tentokrát nepodarilo. V jednom z tých prípadov bolo všetko dohodnuté, ale klub si výmenu 3 minúty pred polnocou rozmyslel. Chcem však zdôrazniť, že náš súčasný káder je podľa môjho názoru ešte silnejší než ten, čo sme mali po novembrovej reprezentačnej prestávke, keď sme vyhrali 8 zápasov v rade a môžeme hrať vyrovnaný hokej proti všetkým tímom v lige.


2. Ako to vyzerá s aktuálnym kádrom, koho máme k dispozícii?

Najprv chcem povedať, že registrujem „hlad“ našich fanúšikov po informáciách týkajúcich sa pohybov v našom tíme. Preto budem v budúcnosti častejšie informovať o transferoch a pohyboch v kádri. Počas sezóny sme kvôli hernému vyťaženiu posielali hrať našich hráčov (ako Štrauch, Pavúk, Stránský a ďalší) do 1.ligy, pretože ani najlepší tréning nedokáže nahradiť zápasovú prax. Všetci spomínaní hráči ako aj Plančár, sú súčasťou nášho tímu aj naďalej. Zranený je momentálne len Dominik Sojka a predpoklad je taký, že stihne začiatok playoff. Verím, že so všetkými hráčmi máme dostatočnú hĺbku do playoff.


3. Po reprezentačnej prestávke sme nezačali najlepšie, ako vnímate tieto posledné zápasy?

Vnímam ich zle. Náš herný prejav nie je dobrý. Do detailov nechcem ísť, riešim to interne. Tímova chémia medzi hráčmi je v poriadku, kabína funguje, ako má, k dispozícii majú hráči a RT všetko čo potrebujú, ale musíme pridať v príprave a na tréningoch tak, aby sa to prenieslo aj do zápasov – platí „hráš, ako trénuješ“. Beriem to veľmi vážne, ale treba povedať, že išlo o 7 dní v sezóne, ktorá bude mať, dúfam, 270 dní.

HC 05 BB

23. februára 2024

HC '05 Banská Bystrica

HK Dukla Ingema Michalovce

17:30

HC 05 BB

25. februára 2024

HC Slovan Bratislava

HC '05 Banská Bystrica

17:00

4. Nedávno medzi verejnosťou zarezonovala informácia ohľadom konfliktu nášho hráča Borisa Žabku, ako sa klub k tejto situácii postavil?

Boli sme zaskočení a nemilo prekvapení, že došlo k tomuto incidentu. Vnímali sme tlak verejnosti na okamžitú reakciu, ale chcel by som pripomenúť, že článok v bulvárnom médiu nemôže byť jediným zdrojom informácií, na základe ktorého máme niekoho odsúdiť a potrestať. Preto našou prvou reakciou bolo zhromaždenie dostupných informácií zo všetkých strán. Od našich hráčov očakávame, že budú vzormi a lídrami nielen na ľade, ale aj vo svojom civilnom živote. Nechceme, aby sa naši hráči dostávali do podobných situácií. Preto som mal tento týždeň príhovor k celému tímu, v ktorom som pripomenul, že naše očakávania sa netýkajú len ich výkonov na ľade. Boris je 19-ročný chlapec, ktorý nedodržal naše interné pravidlá, preto sme pristúpili k udeleniu pokuty a podmienečnému vylúčeniu z tímu.


5. Sme v záverečnej fáze základnej časti, aký je cieľ do najbližších zápasov?

Náš cieľ sa od začiatku sezóny nezmenil – skončiť v top 6 po skončení základnej časti, čo sa nám počas celej sezóny aj darilo, až do posledného týždňa. Verím, že máme dosť sily a kvality, aby sme sa tam vrátili, rozdiel sú aktuálne len 3 body. Bude to ale vyžadovať od všetkých v tíme 100 % nasadenie a dodržiavanie tímovej disciplíny. Ako som už spomínal, vyrovnane vieme hrať proti všetkým, dokázali sme vyhrať aj v Košiciach, preto verím, že to dokážeme. Dôležité je, aby nám aj naši fanúšikovia pomohli dosiahnuť spoločný cieľ, aby svojou energiou na tribúnach hnali hráčov dopredu.

 

Aktuálny káder HC '05 Banská Bystrica: 

Brankári: Gašper Krošelj, Eugen Rabčan

Obrancovia: Frank Hora, Patrik Luža, Patrik Bačík, Boris Žabka, Branislav Pavúk, Ivan Ďatelinka, David Stránský, Andrew Nielsen

Útočníci:  Adam Stránský, Roman Faith, Marcus Vela, Andrej Bíreš, Tomáš Matoušek, Rastislav Gašpar, Ján Petriska, Andreas Štrauch, Chris Langkow, Dominik Sojka, Matej Macek, Michal Plančár, Dávid Šuchaň, Matt Wilkins, Alex Výhonský, Carter Turnbull 

Najbližší domáci zápas proti HK Dukla Ingema Michalovce

Pred nami je ešte 5 zápasov, v ktorých môžeme získať dôležité body,  splniť tak cieľ a prebojovať sa späť do top 6, čo by nám zaistilo priamy postup do Play off Tipos extraligy. Do predaja boli spustené online vstupenky na blížiaci sa domáci zápas a zakúpiť si ich môžete cez sieť Ticketportal na tomto odkaze

Pre všetkých študentov a deti do 15 rokov sme si pripravili prázdninovú zvýhodnenú vstupenku, vďaka ktorej si tento zápas užijú len za 1€. Veríme, že si cestu na štadión nájde čo najviac rodín, študentov a vytvoria skvelú atmosféru, ktorú v tomto neľahkom zápase budeme potrebovať. Zvýhodnené vstupenky je možné zakúpiť len priamo na mieste v pokladni, a to v deň zápasu (23.2.2024) od 15:30 h.

BB-MI