HC MONACObet Banská Bystrica

Matej Gajan sa vracia späť pod Urpín

26.06.2024 15:00

Stiahnuť obrázok
Matej Gajan sa vracia späť pod Urpín | HC 05

Do novej sezóny vstupujeme s trojicou brankárov, k Eugenovi Rabčanovi a Dominikovi Hrachovinovi sa pridá aj banskobystričan Matej Gajan. 25 - ročný odchovanec sa vracia späť pod Urpín po ročnej pauze, ktorú strávil v Michalovciach. S vedením klubu sa dohodol na ročnom kontrakte a od nového týždňa sa pripojí k tímu v rámci letnej prípravy. Gajo k nám prichádza späť po ročnom pôsobení v Michalovciach, kde nastupoval aj v rámci striedavých štartov za prvoligový tím HK Trebišov. 

Zo svojho návratu sa veľmi teší: "Od kedy mi zavolali, že by ma chceli naspäť v Banskej Bystrici, bolo to pre mňa prioritou. Teším sa, že môžem byť opäť doma a hrať na štadióne kde som vyrastal. Od novej sezóny očakávam, že sa zíde skvelá partia v šatni, že budem podávať čo najlepšie výkony v bráne a odchytám čo najviac zápasov. Teším sa veľmi na túto sezónu a  na všetkých fanúšikov, verím, že bude pre nás sezóna úspešná."

"Využili sme príležitosť dohodnúť sa s Matejom k návratu domov, čomu som rád. Matej je brankár už so skúsenosťami s extraligou, je motivovaný ukázať, že je dobrý brankár a zapadá nám do konceptu. V dlhej sezóne potrebujeme stabilitu na najdôležitejšej pozícii. S Matejom máme brankársku pozíciu vyriešenú a ideme do novej sezony s troma brankármi." priblížil k podpisu generálny manažér športovej časti Ľuboš Pisár.

 

Popis obrázka
FOTO: Peter Jäzva Jesenský