HC MONACObet Banská Bystrica

Na Slovane sme ťahali za kratší koniec

19.11.2023 18:25

Stiahnuť obrázok
Na Slovane sme ťahali za kratší koniec | HC 05

V 19. kole nás čakalo meranie síl v hlavnom meste Slovenska, kde si na nás brúsil zuby bratislavský Slovan. Oba celky vstupovali do stretnutia s pomerne nelichotivou bilanciou z uplynulých zápasov, a tak sa očakávalo, komu sa podarí prelomiť svoje trápenie. Nanešťastie pre nás, bol to náš súper.

Medzi tromi žrďami sa ocitol skúsený Michal Valent, ktorý k nám prišiel na výpomoc z prvoligovej Žiliny, no už po dvadsiatich sekundách lovil puk zo siete. Po prihrávke od Takáča sa rozhodol pre zakončenie Chris Brown a strelou príklepom poslal Slovan do okamžitého vedenia. Po vyše troch minútach sa však začínalo odznovu, keď Vela po individuálnom prieniku dokázal bekendovým zakončením vyrovnať na 1:1. V polovici tretiny zamestnal Valenta teč Pecarara, ktorý však tesne minul bránu, no v 15. minúte sa vša domáci opätovne ujali vedenia. Udialo sa tak v päťminútovej presilovke, ktorú Slovanu "dožičili" arbitri stretnutia po zákroku Horu. O gólovú situáciu sa postarali Preisinger a Pecararo, ktorý na dvakrát prepasíroval puk do brány.

Na ďalší gól sa čakalo do 24. minúty a opäť v ňom mali prsty "belasí", keď sa po prihrávke od Romančíka dokázal presadiť presne mierenou strelou Takáč. Hráči bratislavského celku aj naďalej podkurovali Valentovi, no v 27. minúte prišiel únik Maceka, ktorý bol faulovaný a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. K jeho realizácii sa odhodlal narodeninový oslávenec Bíreš, ktorý už viackrát takto našiel recept na súperových brankárov, no proti Godlovi neuspel a stav tak ostával 3:1.

Za domácich hrozil najmä Werek, ktorého bol miestami plný ľad a v dobrom svetle sa prezentovala aj dvojica Takáč - Brown, ktorým sa v 32. minúte takmer podarilo opäť rozvlniť sieť. Veľmi blízko ku gólu však bol aj Wilkins, keď v 34. minúte opečiatkoval konštrukciu brány, a tak sme naďalej doťahovali dvojgólové manko. Priepasť medzi nami a Slovanom sa zväčšila v 39. minúte, kedy zaúradoval Takáč a autor gólu Findlay, ktorý síce prekonal Valenta, no predchádzalo tomu posunutie brány a na rad tak prišiel videorozhodca. Po preverení situácie však gól napokon platil a Slovan tak odchádzal do kabín s trojgólovým vedením.

Hneď po 70 sekundách tretej časti mohlo prísť z našej strany korigovanie výsledku, keď Minárik putoval na trestnú lavicu a k dispozícii sme dostali presilovú hru. Opak bol však pravdou a na jej konci udrel Slovan aj piatykrát, v tomto prípade sa už gólu dočkal aktívny Werek, ktorý upravoval na 5:1. Od tohto gólu neubehlo ani pol minúty a inkasovali sme aj šiesty gól, keď sa v 44. minúte presadil Šille. Vo zvyšku stretnutia sa už prakticky nič zásadné neudialo, a tak odchádzame z Bratislavy s "tenisovým" výsledkom 6:1 v prospech belasých.

HC Slovan Bratislava - HC '05 Banská Bystrica 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 1. Brown (Takáč), 15. Pecararo (Preisinger), 24. Takáč (Romančík, Findlay), 39. Findlay (Takáč, Romančík), 44. Werek, 44. Šille (Török, Gachulinec) - 4. Wilkins (Vela). Rozhodovali: Hronský, Orolin - Valo, Kacej, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Hora 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 4879 divákov.

HC SLOVAN Bratislava: Godla - Beňo, Lalonde, Golian, Romančík, Maier, Korenčík, Královič, Gachulinec - Takáč, Findlay, Brown - Ranford, Preisinger, Minárik - Žitný, Werek, Pecararo - Török, Šille, Jendek

HC '05 Banská Bystrica: Valent - Luža, Bačik, Hora, Žabka, Eichwede-Wilde, Ďatelinka, Pavúk - Adam, Vela, Wilkins - Petriska, Bíreš, Matoušek - Macek, Stránský, Výhonský - Štrauch, Sojka, Faith

Vyjadrenia po zápase

Ľuboš Pisár, dočasný hlavný tréner: „Začali sme dvadsiatou sekundou, nedodržali sme to, čím sme chceli začať a stálo nás to gól hneď na začiatku. Myslím si, že tím ukázal silu v tom, že sme sa dostali naspäť, hra bola v poriadku a vyrovnali sme na 1:1. Potom sme zobrali päťminútové vylúčenie, ktoré sme síce bránili dobre, ale trochu sa odklonilo od nás šťastie a tak to pokračovalo počas celého zápasu, keď sme nevyužili naše šance. Súper ukázal skúsenosti a kvalitu, keď po našich chybách boli schopní skórovať. Za stavu 5:1 už sa hral trošku iný hokej, Slovan dostal krídla, my sme robili chyby, ktoré Mišo Valent riešil za nás.“

Andrej Bíreš: „Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas, myslím si, že ešte po prvej tretine sme boli v hre. V tej druhej sme už dostali zbytočné góly a ťažko sa z toho dostáva. Moje trestné strieľanie bolo určite jeden zo zlomových momentov, keby ho tam premením, tak je stav 3:2 a je to hneď otvorenejšie a dostali by sme novú chuť. Nepremenil som, oni dali gól, bolo 4:1 a to už bolo ťažko zvrátiť. Ťažko sa mi hodnotí aj ten nájazd, mal som na to reagovať inak. Je to viac o mne, nie o brankárovi, mal som to riešiť inak. My musíme ďalej na sebe pracovať, poučiť sa z tohto zápasu. Sezóna je ešte dlhá, je tam veľa zápasov, čiže musíme sa odraziť, pozrieť si, kde nastali chyby a v čom sa môžeme zlepšiť. Dočasný tréner priniesol impulz, ale nie je to v ňom, je to v nás hráčoch. Musíme na sebe tvrdo pracovať, aby sme sa dostali na tú víťaznú vlnu.“