Neúspech na ľade Liptákov znamenal tretiu prehru v rade

19.02.2024 07:48

Stiahnuť obrázok
Neúspech na ľade Liptákov znamenal tretiu prehru v rade | HC 05

Po prehre v Poprade a doma proti Novým Zámkom vycestovalo mužstvo vedené Raimom Helminenom na ďalší extraligový zápas. Tentokrát sme sa predstavili na ľade Liptovského Mikuláša, ktorého motiváciou je udržanie sa do 10. miesta. Táto motivácia bola zrejme silnejšia než naša, keďže tri body ostali na Liptove.

Už úvodné minúty priniesli po jednom vylúčení na oboch stranách, na čo však aktéri stretnutia nereagovali a početné výhody tak ostali nevyužité. V 11. minúte pohrozil domáci útočník Tkáč, no necelých 700 divákov sa radovalo z prvého gólu až v 15. minúte. Do zakončenia sa dostal obranca Fekiač a spomedzi kruhov prekonal Rabčana, ktorý dostal príležitosť medzi tromi žrďami.

Liptáci následne predviedli raketový štart do druhej časti, keď sa už po minúte a pol presadil Berry, keď trafil vo vzduchu letiaci puk, na čo nadviazal o niekoľko sekúnd na to v presilovej hre Avtsin. Ruskému útočníkovi stačilo na potrestanie faulu Matoušeka len 9 sekúnd a domáci mali komfortný, trojgólový náskok. O ten však vo veľmi rýchlom čase prišli, keďže naši hokejisti zaúradovali počas 26. minúty dvomi gólmi v rozmedzí 11 sekúnd. Najprv sa presadil po jednom z vhadzovaní Luža a do zápasu nás vrátil Gašpar, keď sa ujala jeho strela po prihrávke Langkowa. V 34. minúte nás musel podržať Rabčan po zakončení Nespalu, no stav stretnutia sa už v prostrednej tretine viac nemenil.

V 55. minúte mal gól na hokejke Hora, lenže proti bol domáci brankár Krasikov, ktorý sa predviedol pekným zákrokom a udržal tak nájde Liptákov na plný bodový zisk. Už dve a pol minúty pred koncom prišlo odvolanie Rabčana a naša hra v šestici, čo sa nám však stalo osudným, keďže Ullman strelou cez celé ihrisko pečatil stav na konečných 4:2.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 15. F. Fekiač (Avtsin, Quince), 22. Berry (Egle, F. Fekiač), 23. Avtsin (Réway, Egle), 58. Ullman (Egle) – 26. Luža (Bačik, Matoušek), 26. Gašpar (Langkow, D. Stránský). Rozhodovali: Snášel ml., Žák – Hajnik, Gegáň, vylúčení na dve min.: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, diváci: 670.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Žilka, Ullman, Mezovský (A), Thompson, Hraško, F. Fekiač, Vojtech – Avtsin, Quince, Réway (A) – Nauše, Egle, Berry – Valigura, Kriška (C), Nauš – Tkáč, Vankúš, Nespala

HC ’05 Banská Bystrica: Rabčan (Krošelj) – Bačik (A), D. Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka (C), Luža, Nielsen – Wilkins, Vela, Turnbull – Matoušek (A), Bíreš, Macek – A. Stránský, Langkow, Gašpar – Petriska, Faith, Výhonský

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner: „V prvej tretine sme nezačali dobre, boli sme pozadu, nedarilo sa nám vyhrávať osobné súboje. Do druhej tretiny sme išli s plánom ako začať, ako sa vrátiť do zápasu, no domáci dali rýchle dva góly, ktoré sme im darovali a ku ktorým prišli ľahko. Krátko na to sme sa takmer vrátili do zápasu, no bohužiaľ, celý tím je z formy a to je problém. Musíme začať robiť viaceré veci omnoho lepšie, aby sme sa vrátili k víťazstvám."

Jakub Dohnal, tréner brankárov: „Bol to pre Eugena zápas po dlhej dobe, čo pre gólmana nebýva jednoduché, ale počas zápasu sa do toho postupne dostal a získaval viac istotu. S tým sa zlepšovala aj jeho kontrola vyrazených pukov, bohužiaľ aj napriek tomu dostal 2 góly z dorážok. Nie sme v jednoduchej pozícii, potrebujeme pre tím ukradnúť nejaký ten zápas, nech sa nakopneme. Všetko si rozoberiem a v týždni budem tvrdo pracovať, aby sa nám to najbližšie podarilo."