HC MONACObet Banská Bystrica

Nezvládnutá tretia tretina na ľade Spišiakov nás pripravila o body

03.03.2024 19:42

Stiahnuť obrázok
Nezvládnutá tretia tretina na ľade Spišiakov nás pripravila o body | HC 05

V predposlednom kole základnej časti vycestovali naši hokejisti do Spišskej Novej Vsi, čo bolo vzhľadom na ambície domácich predzvesťou náročnosti. Duel sme mali dobre rozbehnutý, no hoci sme po štyridsiatich minútach viedli, napokon odchádzame bez bodu. O všetkom rozhodla záverečná časť, v ktorej sme inkasovali alarmujúcich šesť gólov.

O prvú gólovú situáciu sa postarali naši hráči už po pár minútach hry, a to dokonca počas vlastného oslabenia, lenže zásah Velu napokon neplatil. Celej akcii prechádzalo postavenie mimo hry a realizačný tím Spišskej Novej Vsi to postrehol, na čo reagovali trénerskou výzvou, ktorá sa nám stala osudnou. Dvakrát nás v prvej časti podržal Rabčan, vďaka čomu bol stav po dvadsiatich minútach bezgólový.

Zmena skóre nastala v 26. minúte, kedy sa ocitol v úniku Bíreš a už tradičným rutinérskym spôsobom strelou pomedzi betóny poslal náš tím do vedenia. Necelých tritisíc divákov následne sledovalo niekoľko sľubných príležitostí svojho tímu, lenže Rabčan privádzal Spišiakov do zúfalstva. Neujali sa ani šance a strely z hokejok Majdana, Romaňáka a viaceré pokusy Bakoša, čo malo za následok, že po dvoch tretinách naše mužstvo odchádzalo do kabín s tesným jednogólovým náskokom.

Zrejme však ani v najhoršom sne nikto nemohol očakávať, aký zvrat nastane v poslednej dvadsaťminútovke. Gól domácich visel dlhšie vo vzduchu a ich nemohúcnosť prelomil ako prvý Valach, ktorý sa v 42. minúte postaral o vyrovnanie. V polovici 45. minúty putoval na trestnú lavicu Žabka, čo "rysy" využili na ďalší zásah, keď sa ujala tvrdá rana z hokejky Burgessa.

Nasledovali ďalšie dva góly, tentokrát po zakončeniach Bakoša a v 51. minúte rozjasal prítomných divákov Myklucha. Vo veľmi krátkom čase sme ešte dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa presadil Faith, lenže z našej strany to bolo všetko. V závere sme ešte skúsili hru v šestici a domácich podržala konštrukcia brány, aby v poslednej minúte ešte prišiel gól Drábeka a po vylúčení Ďatelinku stačili hráčom Spišskej Novej Vsi tri sekundy, aby pečatili na konečných 6:2.

HK Spišská Nová Ves - HC '05 Banská Bystrica 6:2 (0:0, 0:1, 6:1)

Góly: 42. Valach (Rapáč), 47. Burgess (Archambault, Rapáč), 50. Bakoš, 51. Myklucha (Džugan, Vandas), 60. Drábek (Bakoš, Kerbashian), 60. Nellis (Rapáč, Archambault) - 26. Bíreš (Matoušek), 52. Faith (Hora, D. Stránský). Rozhodovali: J. Konc ml., Stano - Gegáň, Bogdaň, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2909 divákov.

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Romaňák, Žiak, Ališauskas, Valach, Groch - Burgess, Nellis, Archambault - Bakoš, Kerbashian, Drábek - Rapáč, Bortňák, Majdan - Džugan, Myklucha, Vandas

HC '05 Banská Bystrica: Rabčan - Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka - Turnbull, Vela, Wilkins - Výhonský, Bíreš, Matoušek - Gašpar, Langkow, Faith - Macek, Petriska, Štrauch

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Musím pogratulovať domácim, odohrali skvelý zápas. Aj keď sme sa možno polovicu stretnutia držali v hre, až príliš často sme boli na trestnej lavici a súper preberal taktovku, na čo sme nedokázali reagovať. Ako som však povedal, hráči Spišskej Novej Vsi lepšie korčuľovali, viac bojovali a boli lepší vo všetkom. Z nášho tímu predviedol dobrý výkon len náš brankár...“

Andrej Bíreš: „Ťažko sa to hodnotí, mali sme tam veľa oslaboviek, ktoré sme ubránili a potom v tretej tretine sme dostali góly a žiaľ, padlo ich strašne veľa. Nemôžeme takto hrať, keď bojujeme o prvú šestku, aby sme mali toľko vylúčení za celý zápas a také individuálne chyby sme zas robili, že to nie je prípustné v takomto zápase a proti súperovi, ako je Spišská. Nesmie sa to stávať, keď bojujeme o šestku. Musíme zabudnúť na tento zápas, stále môžeme postúpiť. Musíme sa dobre pripraviť na Nitru v piatok.“

Roman Faith: „Neviem čo mám na to ani povedať, šesť kusov v tretej tretine, asi sme si to teda sami pokazili. Ja osobne som asi ani päť gólov nevidel, za každým keď som pozrel iba do pásma, sme z nejakej strely dostali gól. Našťartovali sa tým prvý gólom, no šesť je strašne veľa. Žiaľ, je to naša chyba. Strašne sa to skomplikovalo, pred zápasom sme to mali vo svojich rukách. Dvakrát sme mali vyhrať, žiaľ dnes sme prehrali... Budeme musieť s Nitrou doma vyhrať za tri body a dúfať, aby sme nešli do toho predkola. Ak pôjdeme, nič iné neprichádza do úvahy ako vyhrať v tom predkole.“