HC MONACObet Banská Bystrica

Novou akvizíciou do útoku je Alex-Olivier Voyer

04.07.2024 15:00

Stiahnuť obrázok
Novou akvizíciou do útoku je Alex-Olivier Voyer | HC 05

Dobre stavaný pravák, v skvelom hokejovom veku, rodák z Kanady a navyše so skúsenosťami zo záložného tímu Bostonu Bruins. Taká by bola stručná vizitka najnovšej akvizície nášho tímu, ktorou je útočník Alex-Olivier Voyer. 

Bol spoluhráčom slovenského útočníka Róberta Lantošiho a zahral si aj s viacerými hráčmi, ktorí dnes pôsobia v prestížnej NHL. Dvadsaťpäťročný rodák z Sherbrooke v provincii Quebec začínal s hokejom v jej kolíske, teda v Kanade a dlhé roky hrával v tamojšej známej juniorskej súťaži QJMHL. Cez Rimouski Océanic prešiel do Sherbrooke Phoenix, kde sa vypracoval v jedného z lídrov a v sezóne 2019/20 zdobilo jeho dres aj "A", keďže bol jedným z asistentov kapitána. Svoj prínos potvrdzoval najmä na ľadovej ploche, kde žiaril a so ziskom 88 bodov v 63 zápasoch základnej časti sa stal druhým najproduktívnejším hráčom svojho tímu.

A hoci nikdy neprešiel vstupným draftom do NHL, dokázal si vybojovať dvojročnú zmluvu s tímom Providence Bruins, ktorý pôsobí v AHL a kde sa sústreďujú najmä nádeje bostonských "medveďov". Často sa však ocital na hrane medzi AHL a ECHL, čo viedlo k tomu, že si počas troch sezón zahral aj za tímy Jacksonville Icemen a Maine Mariners. V uplynulom ročníku pôsobil prevažne v Trois-Rivières Lions, kde si v 67 stretnutiach pripísal na konto 48 bodov (20+28). V ôsmich vystúpeniach obliekal dres Laval Rocket, čo je pre zmenu záložný tím Montrealu Canadiens. Do Banskej Bystrice prichádza na jeden rok.

„Musím povedať, že som mal veľmi dobrý telefonický rozhovor s Ľubošom Pisárom. Jeho profesionálne vystupovanie a fakt, že je bývalym hokejistom, prináša do celej organizácie veľa úprimnosti, serióznosti a vážnosti. Zároveň som počul veľa dobrých vecí o celom klube, o meste, ale najmä o fanúšikoch. Pevne verím, že svojimi kvalitami pomôžem tímu v dosiahnutí cieľov v základnej časti a následne aj v play-off," prezradil po podpise kontraktu hráč, ktorý so seboj okrem ofenzívnych kvalít prináša aj vodcovské schopnosti. 

A práve tie vyzdvihol okrem iného aj spomínaný Ľuboš Pisár, ktorý pre náš web poskytol svoj pohľad na Voyera: „Alex-Olivier je nielen dobrý hokejista, ale aj víťazný typ a tímový hráč. Spoľahlivý na celom ľade, šikovný, kreatívny s pukom a dobrou strelou. Zároveň je aj všestranný, zvláda dobre pozíciu krídla aj centra."

Alexa-Oliviera Voyera touto cestou vítame v klube a prajeme mu úspešnú sezónu. Všestranný kanadský hráč sa pripojí k mužstvu na začiatku spoločnej prípravy na novú sezónu.

Popis obrázka