HC MONACObet Banská Bystrica

Ofenzíva sa rozrastá o amerického univerzála Collina Adamsa

04.06.2024 14:30

Stiahnuť obrázok
Ofenzíva sa rozrastá o amerického univerzála Collina Adamsa | HC 05

Každoročne sa súpisky extraligových tímov postupne rozrastajú o zahraničných hokejistov a jedným z takých hráčov bude od novej sezóny aj Collin Adams. Americký útočník prichádza pod Urpín s reputáciou talentovaného univerzála, ktorý dokáže zahrať aj na pozíciách krídla, aj centra.

Banská Bystrica bude pre Collina prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky, odkiaľ pochádza a kde strávil celú doterajšiu kariéru. Narodil sa v malom mestečku Brighton v štáte Michigan a už v útlom veku preukazoval svoje ofenzívne nadanie. V sezóne 2015/2016 patril k najlepším nováčikom juniorskej USHL, vďaka čomu upútal pozornosť skautov NHL. V júni 2016 siahli po ňom na vstupnom drafte NHL zástupcovia tímu New York Islanders, no jeho ďalšie kroky viedli cez spomínanú USHL do univerzitnej NCAA. Tam sa stal jednou z opôr Univerzity v Severnej Dakote, čo sa pretavilo v podpis dvojročného, dvojcestného kontraktu s tímom New York Islanders v apríli 2021.

Nasledujúce sezóny bojoval o miesto v najprestížnejšej lige sveta v záložnom tíme Bridgeport Islanders, za ktorý odohral počas dvoch sezón celkovo 67 zápasov. V určitej fáze bol spoluhráčom slovenského útočníka Richarda Pánika, no ich cesty sa postupne rozišli, keďže Collin putoval do nižšej ECHL. Tam obliekal dres tímu Worcester Railers a v uplynulom ročníku pôsobil v klube Kalamazoo Wings, kde si v 68 vystúpeniach pripísal na svoje konto 45 bodov (22+23).

„Nepatrí k najvyšším hráčom, ale vynahrádza to kvalitou. Je to veľmi dobrý korčuliar, ktorý vie dávať góly, ale aj prihrávať. Vieme ho využiť na rôznych pozíciách, ide o univerzála s dobrými návykmi. Prezentuje sa dobrými ofenzívnymi inštiktmi, ale zároveň je solídny aj v defenzívnej činnosti,” prezradil pred zverejnením tejto novinky pre náš web Ľuboš Pisár.

Collin Adams skutočne nepatrí vzrastom medzi najvyšších hráčov, keďže meria iba 175 centimetrov. Napriek tomu však ide nepochybne o korčuliarsky, aj technicky dobre vybaveného hráča, ktorý má potenciál pod Urpínom presadiť sa. „Počul som skvelé veci o lige, ale aj o samotnom meste. Zatiaľ nemám nejaké veľké očakávania, skôr sa teším z toho, že sa pripojím k tak dobrej organizácii. Zároveň dúfam, že pomôžem tímu dosiahnuť nejaký úspech," prezradil po podpise zmluvy Collin Adams.

V apríli oslávil svoje 26. narodeniny a touto cestou ho v našom klube vítame a prajeme mu úspešnú sezónu.