HC MONACObet Banská Bystrica

Ofenzívu doplní ostrieľaný kanadský útočník Chris Langkow

17.01.2024 18:03

Stiahnuť obrázok
Ofenzívu doplní ostrieľaný kanadský útočník Chris Langkow | HC 05

Po ukončení spolupráce s Lukeom Adamom prichádza na jeho miesto útočník, ktorý donedávna pôsobil v susednom Zvolene. Prakticky týždeň po jeho predčasnom konci pod Pustým hradom posilní náš tím skúsený Chris Langkow, ktorého meno sa skloňovalo aj medzi priaznivcami klubu.

Hráča, ktorý brázdi extraligové klziská už piatu sezónu, netreba zvlášť predstavovať, v aktuálnom ročníku obohatil svoje štatistiky o 17 bodov v 34 zápasoch (6+11). 

Napriek tomu však ide o veľmi kvalitného hokejistu, ktorého bodový priemer je v rámci pôsobenia na Slovensku na úrovni 0,8 bodu na zápas. Všestranný hráč pôsobí na pozícii centra a najmä počas vlaňajška patril medzi hráčov s najlepšou úspešnosťou na vhadzovaniach. Dokáže byť prínosom pri všetkých herných situáciách, čo ocenil aj Ľuboš Pisár, ktorý na margo tohto podpisu prezradil: „Keď nám bolo jasné, že zranenie Luka Adama je vážnejšie, začali sme hľadať typologicky vhodného hráča na jeho post. Bolo pre nás dôležité, aby to bol hráč, ktorý charakterovo zapadne do šatne. Zvažovali sme dlhšie rôzne alternatívy, ale kvalitných centrov je momentálne na európskom hokejovom trhu veľký nedostatok, a ešte k tomu „súperíme“ s bohatšími klubmi. Preto som veľmi rád, že sa nám podarilo dohodnúť s Langkowom na zmluve do konca sezóny. Chris má skúsenosti, pozná našu ligu, vie si plniť defenzívne úlohy, je tímovo orientovaný a vie strieľať aj góly.“

Celkovo odohral na Slovensku tento rodák z Kanady už 223 stretnutí, v ktorých zaknihoval 181 kanadských bodov (85+96). Najprv obliekal počas dvoch sezón dres maďarského zástupcu MAC Újbuda a vynikajúcimi výkonmi sa prezentoval aj počas jednej sezóny v Nových Zámkoch. Uplynulý ročník, spolu s tým aktuálnym, už strávil vo Zvolene.

Chris po svojom príchode do Banskej Bystrice prezradil, že by rád dosiahol s jeho novými spoluhráčmi úspech: „Rokovania boli veľmi rýchle a bol som nadšený z predstavy, že sa znovu vrátim do extraligového kolotoča. Samozrejme, postrehol som, že Banská Bystrica je skvelá organizácia a viacerí hráči, ktorí tu v minulosti pôsobili a ktorí sú mojimi kamarátmi, milovali toto mesto. Aj na základe toho mi bolo jasné, že tento presun bude pre mňa jednoduchý. Verím, že tento klub môže niečo dosiahnuť už v tejto sezóne. Roky mi pribúdajú a ja určite chcem vyhrať titul, takže to je niečo, s čím sem prichádzam. Tento tím ukazuje svoje kvality aj počas aktuálneho ročníka, takže pre mňa to je skvelá príležitosť prísť sem."

Osud to podľa všetkého zariadi tak, že prvým stretnutím Chrisa Langkowa v našom drese bude práve derby proti jeho bývalému klubu. Skúsený center tak vie, čo môže očakávať: „Bude to náročné, vždy to tak je, keď sa tieto dva tímy stretnú. Je tam cítiť nadšenie medzi fanúšikmi a rovnako tak aj v kabíne, medzi hráčmi. Bude to vzrušujúce, bude to pre mňa zaujímavá skúsenosť, no teším sa, že budem môcť pomôcť tímu a verím, že ukoristíme tri body. Tieto derby zápasy sú jednoznačne veľká vec pre všetkých zúčastnených a ako hráč cítite, že je to niečím výnimočné. Pripomína to play-off a je skvelé vidieť, koľko vášne do toho dokážu dať fanúšikovia.

Chris, vitaj pod Urpínom a prajeme ti pevné zdravie, veľa úspechov a gólov!

Popis obrázka