HC MONACObet Banská Bystrica

Poprad nám vrátil požičané a pod Urpínom zvíťazil

03.01.2024 20:06

Stiahnuť obrázok
Poprad nám vrátil požičané a pod Urpínom zvíťazil | HC 05

V novom kalendárnom roku sme pred zrakmi našich fanúšikov privítali Poprad, ktorému sa v ostatnom období darilo proti všetkým okrem nás. Zrejme aj táto skutočnosť poriadne naštartovala súpera a tentokrát si tak body zo stretnutia odnášajú "kamzíci", ktorí potvrdili, že sa pred nimi treba mať na pozore.

S úvodmi zápasov mávame často problémy, čo sa potvrdilo aj v tomto prípade, keďže prvá zmena skóre prišla už v 5. minúte. Akciu Podtatrancov zakončil Calof, ktorý síce na prvýkrát neuspel, no na jeho dorážku bol Krošelj prikrátky a hostia sa tak ujali vedenia. Naše snahy o vyrovnanie v presilovke po vylúčení Kukuču z konca 7. minúty troskotali na Vayovi v bráne Popradu, no v dobrom svetle sa predviedol aj náš brankár, ktorý v 11. minúte čelil úniku Kukuču. Necelé štyri minúty pred koncom tretiny prišlo vylúčenie Faitha, vďaka čomu si popradskí hráči zahrali presilovku, ktorú sa rozhodli využiť a zveladiť svoj náskok. Do streleckej listiny sa zapísal Peresunko, ktorý strelou švihom rozvlnil sieť a postaral sa tak o to, že hostia viedli už o dva góly. Naši hráči chceli ešte pred odchodom do kabín stiahnuť náskok súpera na rozdiel jediného gólu, no aj napriek viacerým snahám a dobrej šanci Bíreša bola prvá tretina v našom podaní bezgólová.

To sa zmenilo po 33 sekundách prostrednej časti, keď sa podarilo vykresať iskrierku nádeje v ďalší obrat prvému útoku - na konci akcie bol Wilkins, ktorý si našiel odrazený puk po zakončení Velu. V polovici stretnutia mal gól na hokejke popradský útočník štvrtej formácie Stanček, no dobre zasiahol Krošelj. Slovinský brankár však ťahal za kratší koniec pri situácii z 34. minúty, kedy po vylúčení Gašpara dostali Popradčania možnosť presilovky a svoje kvality ukázal Dmowski, ktorý si vylepšil palebnú pozíciu a z následnej strely sa nemýlil.

V poslednej časti sme síce chceli duel vyrovnať, no "kamzíci" preukazovali veľké odhodlanie odčiniť nedávne dve prehry a prakticky až do záverečnej päťminútovky neumožnili našim hráčom výraznejšie príležitosti. Svoje vylúčenie, ktoré viedlo ku gólu, chcel odčiniť Gašpar, ktorý to zobral na seba, no ani na viackrát proti Vayovi neuspel. Zhruba dve a pol minúty pred koncom po faule Kukuču a po odvolaní Krošelja prišiel náš absolútny vabank, no ten už viedol iba k štvrtému gólu v našej siete a postaral sa oň druhým presným zásahom v stretnutí Calof.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 21. Wilkins (Vela, Turnbull) – 5. Calof (Belluš, Svitana), 17. Peresunko (Cardwell, Dmowski), 34. Dmowski (Peresunko, Cardwell), 60. Calof. Rozhodovali: Novák, Rojík – Valo, Tichý, vylúčení na 2 min.: 4:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2322 divákov.

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačik, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Pavúk – Wilkins, Vela, Turnbull – Petriska, Faith, Výhonský – Gašpar, Bíreš, Macek – Matoušek, D. Stránský, Štrauch

HK Poprad: Vay (Valluš) – Kotvan, Turan, Brincko, Cardwell, Betker, D. Brejčák, Drgoň – Dmowski, Coulter, Kukuča – Calof, Paločko, Svitana – Melcher, Belluš, Peresunko – Stanček, Bodnár, Przygodzki

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner tímu: „V prvom rade musím pogratulovať Popradu, lebo hrali naozaj dobre. Boli lepším tímom, bol ich plný ľad. Dnes nám toho veľa nedali, ale na druhej strane, my sme nedokázali zobrať si viac. Nefungovali nám presilovky ani oslabenia. Ani v hre päť na päť to na Poprad nestačilo, pretože hrali dobre, proste boli lepší. V tretej tretine sme si vypracovali veľmi málo šancí. Ak chceme dávať góly, potrebujeme oveľa viac šancí.“

Tomáš Matoušek: „Po šiestich týždňoch bolo určite ťažké sa vrátiť. V podstate som mal za sebou len dva-tri také ostré tréningy. Bolo to naozaj citeľné, prvú tretinu som tam chodil ako Bludný Holanďan, v druhej možno trošku lepšie, ale verím, že sa to bude každým zápasom zlepšovať, lebo dnes som sa naozaj necítil veľmi fajn. Neviem, čím to bolo, ale my sme od prvej tretiny prehrávali dosť veľa súbojov aj v útočnej tretine. Aj v obrannom pásme sme boli veľmi pasívni, že sme stáli a oni jazdili, a z toho pramenili aj tie šance a góly. Čím to je? Ťažko povedať… Máme v piatok ďalší zápas, musíme sa sústrediť na to. Verím, že to pôjde.“