HC '05 Banská Bystrica

Popradu sme víťaznú sériu neprerušili

14.02.2024 20:00

Stiahnuť obrázok
Popradu sme víťaznú sériu neprerušili | HC 05

Po reprezentačnej prestávke pokračovala najvyššia súťaž už 43. kolom, v ktorom sme sa predstavili na "horúcom" podtatranskom ľade. Kamzíci si pred stretnutím užívali pobyt na výslní, kde ich dostali konzistentné výkony a predovšetkým osemzápasová víťazná séria. Tú sme naším výkonom nenarušili a Popradčania pred zrakmi vlastných fanúšikov zvíťazili.

Všetko odštartoval gólom z 5. minúty reprezentačný útočník Kukuča, ktorý si našiel puk z hokejky Brejčáka a z bezprostrednej blízkosti poslal svoj tím do vedenia. Hoci sa na to naša lavička pokúsila zvrátiť trénerskou výzvou, arbitri po dlhšom skúmaní usúdili, že zásah bol v súlade s pravidlami. V 9. minúte nás podržal Krošelj, keď zasahoval proti jednému z najlepších hráčov súťaže, Dmowskimu. Necelé dve minúty pred koncom tretiny prišlo zaváhania nášho obrancu Patrika Lužu, ktoré vyústilo v druhý gól "kamzíkov".

Postaral sa oň skúsený Tomáš Záborský, ktorý si v 25. minúte rozšíril svoj strelecký účet o ďalší gól, keď po spletitej situácii rozhodcovia nariadili trestné strieľanie a skúsený útočník vo farbách domáceho celku zvyšoval už na 3:0. Na začiatku 30. minúty sa previnil voči pravidlám Betker, čo naši hráči pretavili v zníženie, keď sa v presilovke ujala pekná rana z hokejky Wilkinsa. V 33. minúte si mohli Podtatranci prinavrátiť trojgólové vedenie, lenže vo viacerých príležitostiach neuspeli a vo zvyšku prostrednej časti sa už veľa toho neudialo.

Tretia tretina priniesla definitívu, a hoci sa nám viackrát podarilo v minulých stretnutiach dorovnať nepriaznivý vývoj, v tomto prípade sa tak neudialo. Práve naopak, už po 34 sekundách trestal Dmowski vylúčenie Bačika, keď americkému útočníkovi stačilo 5 sekúnd z ich početnej prevahy. Domáci pokračovali vo svojom "valentínskom" predstavení, keď sa dobrými šancami prezentovali Brincko a Šotek a diváci boli svedkami aj pästnej výmeny, v rámci ktorej zhodili rukavice Petriska s Bellušom.

Nasledovala presilovka pre náš tím, počas ktorej mohli korigovať výsledok Vela a Wilkins, no Poprad tieto príležitosti ustál a aby toho nebolo málo, v závere pridali ešte ďalšie góly. V 56. minúte zyšoval na 5:1 Šotek a krátko na to oslabil náš tím Ďatelinka, čo "kamzíci" využili na šiesty zásah do našej siete, keď sa medzi strelcov zapísal aj Calof. Necelé dve tisícky divákov tak sledovalo pomerne presvedčivú výhru Popradu, ktorý tak aj naďalej kraľuje extraligovému pelotónu.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 6:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Kukuča (D. Brejčák), 19. Záborský (Bjalončík), 25. Záborský (t.s.), 41. Dmowski (Cardwell, Coulter), 56. Šotek (Kukuča, Jendek), 57. Calof (Dmowski, Záborský) – 31. Wilkins (Hora, Turnbull). Rozhodovali: Goga, J. Konc ml. – Bogdaň, Junek. Diváci: 1987

HK Poprad: Vay (Belányi) – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, Svedberg, Turan, D. Brejčák, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Svitana – Záborský, Bjalončík, Calof – Kundrik, Jendek, Kukuča – Belluš, Suchý, Šotek

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj (Rabčan) – Bačik, D. Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Nielsen – Wilkins, Vela, Turnbull – A. Stránský, Langkow, Macek – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Musím pogratulovať domácemu tímu, boli vskutku dobrí a hrali vynikajúco. Prevýšili nás vo všetkom, vyhrávali súboje, viac korčuľovali... Naše špeciálne tímy dnes neposkytli mužstvu to, čo sme potrebovali, aby sme dokázali pomýšľať na výhru. Zvlášť tu, kde domáci potvrdili svoje kvality.“

Tomáš Matoušek: Ťažko sa hľadajú slová po takomto zápase... Tú tretiu tretinu, tam ani v podstate nie je čo hodnotiť, to my sme jednoducho absolútne nezvládli a ako nás brankár drží celú sezónu, tak teraz sme sa na neho v podstate vykašľali. Celkovo sa ten zápas uberal opačným smerom ako sme si predstavovali. Dostali sme šesť gólov, musíme sa z toho poučiť, aj keď je to klišé, ale v piatok máme ďalší dôležitý zápas, ktorý verím, že zvládneme. Ťažko sa to hodnotí... Zajtra si to celé prejdeme a nachystáme sa na piatok na Nové Zámky. Dostali sme šesť gólov, mohlo ich byť možno aj osem alebo len päť, neviem, nejdem sa toho chytať. Ťažký zápas pre hlavy, najmä tretia tretina, no teraz sa ukáže aký sme tím."