HC MONACObet Banská Bystrica

Pred nami je už 10. kolo, do Bystrice pricestuje aktuálny líder tabuľky

15.10.2023 10:05

Stiahnuť obrázok
Pred nami je už 10. kolo, do Bystrice pricestuje aktuálny líder tabuľky | HC 05

Dnes je to presne mesiac od štartu aktuálnej sezóny najvyššej súťaže a pred nami je už desiaty zápas. V rámci neho nás čaká nesmierne náročný boj, keďže si budeme merať sily s aktuálnym lídrom tabuľky, ktorým je Spišská Nová Ves.

Po dvoch prehrách po sebe sa mierne prehĺbila priepasť medzi naším celkom a práve Spišiakmi, no aj naďalej ostávame na výbornom štvrtom mieste a dnešný zápas by sa pokojne dal označiť za šláger kola.

„Rysy“ pricestujú pod Urpín s tromi víťazstvami v rade a v celkovom ponímaní okúsili z deviatich prípadov pocit prehry iba v dvoch zápasoch. Tento rok však určite budú patriť medzi ašpirantov na popredné priečky, a tak nás čaká ďalší neľahký duel, v ktorom sa budeme opierať o podporu z tribún. Spišskej navyše máme čo vracať, pretože práve tento súper sa vlani postaral o naše vyradenie.

Kvalita a srdce

Jedno sa vedeniu Spišiakov musí nechať, hokej sa tam robí srdcom a vedia to hráči a vedia to aj fanúšikovia. Aj priaznivci majú vplyv na to, že si môžu dovoliť na Spiši udržať zdravé a silné jadro kádra, ktoré následne doplnia o niekoľko rozdielových legionárov. Jedným z nich je v doterajšom priebehu sezóny Archambault, ktorému patrí 4. miesto bodovania (2+12), no primárne ho môžeme označiť ako tvorcu hry.

Kvalitnými výkonmi sa prezentuje aj Nellis (5+4), na ktorého neradi spomíname a dopĺňa ho Burgess (4+4). Zdá sa však, že na Spiši netvoria káder individuality, ale všetci spoločne ťahajú za jeden povraz. Doterajších 31 gólov si medzi seba rozdelilo až 14 rôznych hráčov, a tak je očividné, že tréner Wojnar sa môže spoliehať na všetky štyri formácie. Už tradične je veľkou oporou brankár Melicherčík, ktorý opäť raz dominuje štatistkám úspešnosti zákrokov a priemeru inkasovaných gólov.

Od začiatku „hore“

„Rysy“ mali fantastický vstup do tejto sezóny, keď dokázali zvíťaziť v úvodných štyroch vystúpeniach a prakticky od úvodných kôl sa pohybujú na popredných miestach ligového pelotónu. Spišiaci si postupne poradili s Novými Zámkami, Mikulášom, Michalovcami aj Slovanom. Následne prišli tesné prehry vo Zvolene a prekvapivo aj v Humennom, no tam až po samostatných nájazdoch. Nasledovali tri výhry proti Nitre, Trenčanom a naposledy aj proti Košiciam.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Vzájomné stretnutia proti Spišiakom odštartovali veľkolepo, keď sme hneď v prvom kole videli gólovú prestrelku s výhrou 6:5. Zaujímavosťou je, že v základnej časti sme mimoriadne dominovali, keď sme zvíťazili vo všetkých štyroch prípadoch. Prišlo však play-off a dobre známe okolnosti, ktoré viedli k tomu, že Spišiaci si v siedmom zápase ukoristili postup do semifinále pre seba a pre nás to znamenalo predčasný koniec.

27.03.2023 HC ’05 Banská Bystrica 2:3 pp HK Spišská Nová Ves (7. zápas play-off)
25.03.2023 HK Spišská Nová Ves 4:2 HC ’05 Banská Bystrica (6. zápas play-off)
23.03.2023 HC ’05 Banská Bystrica 4:1 HK Spišská Nová Ves (4. zápas play-off)
20.03.2023 HK Spišská Nová Ves 2:0 HC ’05 Banská Bystrica (4. zápas play-off)
19.03.2023 HK Spišská Nová Ves 2:5 HC ’05 Banská Bystrica (3. zápas play-off)
16.03.2023 HC ’05 Banská Bystrica 0:6 HK Spišská Nová Ves (2. zápas play-off)
15.03.2023 HC ’05 Banská Bystrica 3:2 HK Spišská Nová Ves (1. zápas play-off)

29.01.2023 HK Spišská Nová Ves 3:4 pp HC ’05 Banská Bystrica
06.12.2022 HK Spišská Nová Ves 2:7 HC ’05 Banská Bystrica
04.12.2022 HC ’05 Banská Bystrica 5:1 HK Spišská Nová Ves
16.09.2022 HC ’05 Banská Bystrica 6:5 HK Spišská Nová Ves

Informácie pre fanúšikov

Nedostatky v procese realizácie budú mať za následok, že duel proti Spišskej Novej Vsi bude bez vratných pohárov v bufetoch. Veríme, že sa tieto nedostatky v celom procese odstránia čím skôr a my sa opäť môžeme vrátiť k ich zavedeniu. Zatiaľ si ich môžete zakúpiť v našom fanshope.
Okrem toho sa však môžete tešiť na všetky tradície v podobe tomboly a súťaží. V tombole môžete získať skvelé ceny od našich partnerov a hlavnou cenou je streľba na bránu s BB Travel. Súťažiaci má 5 pokusov strieľ na brázdnu bránu a môže získať 50€, navyše bude zaradený do žrebovania o dovolenku v hodnote 1000€. Tombolové lístky si môžete zakúpiť v bufetoch (1€) do začiatku druhej tretiny. Fanshop bude otvorený hodinu pred úvodným buly, ktoré je na programe o 16:30 hod.

Dve hodiny pred stretnutím si budete môcť kúpiť lístky v pokladni Tipsport Arény, ak preferujete online predpredaj a nákup z pohodlia domova v priebehu niekoľkých sekúnd, odporúčame navštíviť náš e-shop, kde si viete zakúpiť aj vstupenky. Vstup na tribúny bude umožnený od 15:30 hod, duel dnes povedie štvorica Baluška, Rojík, Synek a Frimmel.