HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Čaká nás ďalšie meranie síl proti Liptovskému Mikulášu

07.01.2024 08:12

Stiahnuť obrázok
Preview: Čaká nás ďalšie meranie síl proti Liptovskému Mikulášu | HC 05

Hoci sme nedávno absolvovali dvojzápas proti Liptovskému Mikulášu, žreb najvyššej súťaže to zariadil tak, že k ďalšej konfrontácii príde opäť. Udeje sa tak v závere prvého týždňa nového roka, v ktorom však máme čo zlepšovať. Po dvoch zaváhaniach prichádza možnosť napraviť si chuť. 

V tradičnom nedeľnom čase privítame pod Urpínom tím, ktorému sa na súperových klziskách až tak často nedarí. Liptákom to vonku nejde, na čo však dali zabudnúť v piatok pri výhre v Poprade a na čo by určite radi nadviazali aj dnes u nás. Ligový pelotón je poriadne "naprataný" a dve prehry v rade nás odsunuli na 6. miesto, kde nám však dýcha na päty siedma Nitra.

Faktor Krasikov

Na Liptove sa v posledných rokoch nehralo hráčom najľahšie a svoje o tom vedia aj brankári, ktorí to mali náročné a ktorých štatistiky nevyznievali príliš lichotivo. Všetko sa rozhodol zmeniť ruský gólman Krasikov, ktorý má bohaté skúsenosti z KHL a tie sa teraz snaží zúročiť na slovenských klziskách. Výraznou mierou prispel k spomínanej výhre Mikulášanov na ľade Popradu, kde zastavil 38 zo 40 striel a keďže spoluhráči pred ním rozvlnili sieť trikrát, spoločne sa radovali zo zisku troch bodov. Krasikov si tak vylepšil štatistiky a v sezóne má úspešnosť zákrokov 91,16 %.

Početná streľba

Oba tímy majú spoločné to, že hoci patria k tým častejšie zakončujúcim tímom, tak v priemere dávajú necelé tri góly na zápas. To ide ruka v ruke s najnižšou percentuálnou úsepšnosťou streľby, ktorú odrzrkadľuje aj fakt, že ani my a ani Liptáci ešte nepresiahli hranicu 100 strelených gólov. V 33 vystúpeniach sme ich dali 96 a náš dnešný súper 98, na čo sme potrebovali 1123 striel (Liptáci 1126). Viac streleckých pokusov vyprodukovali v doterajšom priebehu len hráči Popradu a Nitry.

Informácie pre fanúšikov

Dobrou pozvánkou by mohla byť spomienka na posledné vzájomné meranie síl, v ktorom sme zvíťazili 5:0 a pripravili sme si tak úspešnú bodku za vlaňajším rokom. Práve na tento deň a na tento výkon budeme potrebovať nadviazať, aby sme odčinili nedávne dve prehry v rade.

Duel štartuje o 16:30 hod, takže pokiaľ by ste chceli byť pri tom, odporúčame nákup vstupeniek online, z pohodlia domova, cez náš e-shop. Pokladňa Tipsport Arény bude k dispozícii dve hodiny pred úvodným buly a vstup na tribúny bude umožnený hodinu pred začiatkom zápasu. V pokladni budú dostupné aj zvýhodnené, rodinné balíkové vstupenky.

Okrem hokeja nebudú chýbať prestávkové sprievodné aktivity, akými je Urpiner kvíz alebo strelecká súťaž s názvom TRAF A LEŤ od CK BB TRAVEL. Neodísť naprázdno bude možné vďaka tombole, do ktorej sa dá zapojiť do začiatku 2. tretiny vo všetkých bufetových prevádzkach, kde sú k dispozícii tombolové lístky.