HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Čaká nás derby vo Zvolene, s ktorým susedíme aj v tabuľke

04.01.2024 17:17

Stiahnuť obrázok
Preview: Čaká nás derby vo Zvolene, s ktorým susedíme aj v tabuľke | HC 05

Kolotoč zápasov najvyššej súťaže naštartoval v novom roku svoje motory a dva dni po domácej prehre proti Popradu vycestujeme k nášmu susedovi. Tomu geografickému, aj tabuľkovému. Na rade je ďalšie zo série pohronských derby. 

Posledné derby, ktoré sa uskutočnilo pred Vianocami v našom prostredí, opäť prilialo olej do ohňa rivality medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Žilo to na ľade i na tribúnach, "rytieri" prišli o dvojgólový náskok, keď sme vyrovnali v samom závere a duel sme následne dotiahli do úspešného konca. Bol to krásny vianočný darček zo strany hráčov, ktorým sa fanúšikovia odmenili najmä po zápase. Dokážeme však na toto nadviazať a navyše odčiniť stredajšiu prehru s Popradom?

Kríza pokračuje

Vo Zvolene sa aj naďalej prehlbuje skepsa vo fanúšikovských radoch, ktorá pomaly vyústila do toho, že sa našli medzi nimi aj takí, ktorí ponúkali svoju permanentku na predaj. Mužstvo prehralo 4 z posledných piatich duelov, takže sa niet veľmi čomu diviť. V slovenských končinách sa dá odpustiť aj výsledková kríza, no vo Zvolene, zdá sa, siahajú korene problému hlbšie. Vedenie HKM však reagovalo angažovaním lotyšského reprezentanta Nikolajsa Jelisejevsa, navyše, v derby idú všetky okolnosti bokom a častokrát to pripomína play-off boje.

Absencie v súperových radoch

Pod Pustým hradom dlhodobo bojujú s absenciami viacerých opôr, najnovšie sa realizačný tím súpera nebude môcť oprieť o služby štvorice Dávid Mudrák (zranenie), Matej Kašlík (choroba), Juraj Šiška (zranenie) a kvôli dlhodobému zraneniu bude chýbať ich kapitán Marek Viedenský. Pre Zvolenčanov to môže byť komplikácia, pre nás to môže byť motivácia navyše, no aj tak bude rozhodovať dianie na ľade a aktéri zápasu. 

Precízne oslabenia

Jedno sa súperovi musí nechať, v hre v početnej nevýhode sú na čele ligy v úspešnosti ich bránenia. Veľkým pozitívom však je, že v tesnom závese sú naši hráči, čo je jasný rukopis trénera Helminena ale najmä hráčov a ich obetavosti. Budú tak už tradične rozhodovať špeciálny tímy? Zvolenčania využijú v priemere 1 zo 4 presiloviek, naši hráči 1 z 5.

Informácie pre fanúšikov

Pohronské derby pod Pustým hradom je na programe v predvečer Troch kráľov, teda v piatok 5. januára o 18. hodine. Náš fanklub už tradične chystá výjazd, takže kto má chuť prispieť svojimi hlasivkami k mohutnej podpore našich hokejistov, odporúčame navštíviť sociálne siete Bystrických anjelov.

Duel však odvysiela aj televízna stanica SPORT 1, takže kto nestíha kvôli pracovným, či iným povinnostiam, bude si môcť duel vychutnať aj touto formou. Stretnutie povedie štvorica Baluška, Snášel ml, Orolin a Ordzovenský.