HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Čaká nás dlhá cesta a boj na ľade nováčika

29.10.2023 07:42

Stiahnuť obrázok
Preview: Čaká nás dlhá cesta a boj na ľade nováčika | HC 05

Čo by to bola za nedeľa bez hokeja? Záver týždňa bude opäť spestrený dianím na extraligových plochách a výnimkou nebude účinkovanie našich hráčov, ktorých čaká dlhá cesta a následne po nej konfrontácia na ľade nováčika súťaže. Predstavíme sa totiž v Humennom, ktoré je síce aktuálne na poslednom mieste, no priebežne ukazujú, že vedia odohrať vyrovnanú partiu s kýmkoľvek.

Naposledy to predviedli na Slovane, odkiaľ si v piatok odniesli bod za prehru po predĺžení. Ku cti im slúži najmä to, že po 40 minútach prehrávali o dva góly a napokon sa im podarilo vyrovnať. Gól na 3:3 navyše prišiel iba 18 sekúnd pred sirénou, čo dokazuje odhodlanie a nezlomnú vôľu a tým sa budú chcieť Humenčania prezentovať aj dnes. Niečím podobným sa však prezentovali aj zverenci nášho trénera Sheddena, keď sme v piatok ukoristili dva body proti silným Košiciam, a to aj napriek tomu, že sme ešte tri minúty pred koncom riadnej hracej doby ťahali za kratší koniec.

Nováčikovská daň?

Ťažko povedať, či si Humenné vyberá nováčikovskú daň, nakoľko v ich kádri je množstvo skúsených hráčov, ktorí majú odohraté v rámci najvyššej súťaže množstvo zápasov. Napriek tomu, než si veci "sadnú", istý čas to trvá a to bude zrejme prípad nášho dnešného súpera. Humenné sa síce od úvodu súťaže pohybuje prakticky na chvoste pelotónu, no na druhej strane už párkrát zaskočili aj širšiu hokejovú verejnosť, keďže na svojom konte majú skalpy aj takých tímov ako sú Trenčín, Poprad alebo dokonca aj lídra súťaže, ktorým je Spišská Nová Ves. Na čo však Humenčania doplácajú, sú vylúčenia a následné oslabenia, keďže v nich inkasovali pomerne dosť gólov.

Hráčske štatistiky

Tak trochu paradoxne vyznieva aj fakt, že najlepším strelcom nováčika je päťgólový Linet a už iba jeden gól mu chýba na to, aby dorovnal svoj vlaňajší zápis zo základnej časti. Gólovo zatiaľ mlčí skúsený Kriška, ktorý však rozhodne je prínosom, no mužstvu by sa jeho góly zišli. Najproduktívnejším hráčom je 9-bodový Handlovský, ktorému dýcha na chrbát Pereskokov a obranca Dyakov.

Nevýrazné presilovky a najmenej streleckých pokusov

Efektivita streľby by nebola až tak alarmujúca, no Humenčania produkujú málo zakončení, najmenej v celej súťaži. Podľa zväzových štatistík vyslali na brány súperov 346 striel, čo je v priemere zhruba 26-27 pokusov za zápas. Z 31 gólov prišlo šesť v početnej prevahe a to je zrejme niečo, čo by chceli u nováčika zlepšiť a čo by mohlo byť jazýčkom na miske váh pri získavaní väčšieho počtu bodov. Humenčania zatiaľ využili len 10,71% presilových hier, čo je opäť najnižšie číslo spomedzi extraligových aktérov.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie 14. kola odštartuje v Humennom o 17. hodine a dostupné bude prostredníctvom prenosov stávkovej kancelárie Tipsport a pomocou streamovacej platformy JOJ Play. Duel povedie štvorica Snášel ml., Jobbágy, Šoltés a Bogdaň. Naši hráči by za priaznivých okolností a pri trojbodovom zisku mohli teoreticky poskočiť aj na 3. miesto tabuľky, a preto im spoločne držme palce.