HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Čaká nás náročný duel proti Košiciam

27.10.2023 05:45

Stiahnuť obrázok
Preview: Čaká nás náročný duel proti Košiciam | HC 05

Pred našimi hráčmi je duel 13. kola, v rámci ktorého pricestujú pod Urpín hokejisti Košíc vedení Danom Cemanom. Z viacerých hľadísk tak pôjde o zaujímavú konfrontáciu, ktorá bude podporená faktom, že sa stretnú dvaja tabuľkoví susedia s najvyššími ambíciami.

Keď bola reč o susedstve v tabuľke, budú to naši súperi, ktorí vstúpia do stretnutia z pozície lepšie umiestneného ceku. Košičania sa nachádzajú na 4. mieste so ziskom 22 bodov, naši hráči im dýchajú na chrbát s jednobodovou stratou. Budeme svedkami skôr opatrného alebo gólovo bohatého zápasu?

Košická nevyspytateľnosť

Doterajšie výsledky Košíc sú síce viac priaznivé ako sklamaním, no na ceste doterajšími 12 kolami prišlo aj niekoľko zakopnutí. Po úvodných dvoch výhrach prišli dve prehry, keď "oceliari" zaváhali v Poprade a následne aj v Nových Zámkoch. Chuť si síce napravili proti Mikuášanom, vzápätí však prišla prehra proti Michalovciam a tento scenár sa opakoval aj v ďalších vystúpeniach. Košice si totiž poradili so Slovanom, no hneď na to prišla prehra po nájazdoch proti Zvolenčanom, čo však rozhodne nie je žiadnou hanbou. V piatok trinásteho zverenci trénera Cemana odniesli prehru zo Spišskej Novej Vsi, lenže odpoveďou boli tri výhry v rade, a tak budú dnes obhajcovia prvenstva plní sebavedomia.

Vynikajúci Riečický a legionári Fejes s Pollockom

Oceliarov zatiaľ ťahajú vpred hlavne hráči, ktorí si už v košickom drese zahrali aj vlani, teda Hunter Fejes a Brett Pollock. Prvý menovaný je na ôsmom mieste bodovania, keď vyprodukova už 15 bodov (6+9), sekunduje mu Pollock s 12 bodmi a desaťbodoví Krivošík s Bergerom.

Výhodou košického kádra je však obrovská sila na všetkých postoch, strelecky sa presadilo až 15 rôznych hráčov a stabilnými výkonmi sa prezentuje aj brankár Riečický, ktorý v troch doterajších vystúpeniach neokúsil chuť prehry. Naopak, trochu za očakávaniami ostáva Janus, ktorý doposiaľ kryl len 88,99% striel smerujúcich do priestoru jeho brány.

Revanš za úvod sezóny?

Dnešné stretnutie bude v rámci aktuálneho ročníka už druhým vzájomným meraním síl. Oba celky na seba narazili už v 2. kole, kedy sme vycestovali na východ Slovenska, odkiaľ sme si však priniesli pomerne jednoznačnú prehru. Oceliari v ich Steel Aréne zvíťazili výsledkom 5:1 a čo je ešte horšie, na lopatky nás položili naši bývalí hráči - dvomi gólmi sa prezentova Jääskeläinen a po jednom zásahu pridali Breton, Lamper a Krivošík. Košičanom tak rozhodne máme čo vracať, no na to budú hráči potrebovať aj mohotnú podporu tribún.

Informácie pre fanúšikov

Zápas 13. kola odštartuje o 17:30 hod a jeho dejiskom bude samozrejme Tipsport Aréna, kde si budete môcť zakúpiť lístky na zápas už dve hodiny pred úvodným buly. Pre tých, ktorí radi šetria čas, je tu samozrejme online predpredaj. Hodinu pred zápasom sa otvoria brány fanshopu a zároveň bude umožnený divákom vstup na tribúny.

Lákadlom je vždy aj množstvo súťaží, najmä tombola, v ktorej sa budú žrebovať výhercovia hodnotých cien. Súťaží sa o 50 € poukaz na nákup v sieti Lunys, 25 € voucher do reštaurácie Street Foodie, ďalej o 1 vstupenku na 90s MONACObet SHOW, poukážku na masáž od Thai Sabai (1 hod) a predmety od spoločnosti Urpiner. Všetko vyvrcholí streleckou súťažou TRAF A LEŤ, ktorej partnerom je BB TRAVEL.