HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Čo nás čaká v dueli proti Michalovciam?

06.10.2023 14:00

Stiahnuť obrázok
Preview: Čo nás čaká v dueli proti Michalovciam? | HC 05

V piatok 6. októbra budú naši hokejisti opäť v akcii a tentokrát nás čaká poriadne dlhá cesta. Predstavíme sa totiž na ľade Michaloviec, ktoré nám v tabuľke dýchajú na chrbát. Pôjde tak o ďalšie náročné meranie síl, v ktorom budeme chcieť potvrdiť impozantnú formu z ostatných zápasov.

Oba celky sú naladené na zápas výborne, naši hráči ťahajú aktuálne štvorzápasovú sériu výhier a Michalovčania, ktorí budú v roli domáceho tímu, zvíťazili dvakrát po sebe. Naposledy v Košiciach, čo je určite veľmi cenný skalp. Výraznejšou mierou sa o to zasadil dvojgólový Santos, pre ktorého to boli zároveň aj prvé dva zásahy v aktuálnom ročníku.

Leto plné zmien

V Michalovciach počas leta neostal kameň na kameni a okrem doplnenia realizačného tímu o Tomáša Surového siahli na východe aj po službách Júliusa Kovala, ktorý plní funkciu manažéra a skauta. Z mužstva odišlo až 14 hráčov a prišlo zhruba 15 nových, čo je pomerne výrazný zásah do kádra ambiciózneho trénera Kúdelku.

Do tímu prišiel aj kapitálny úlovok v podobe lotyšského reprezentanta Daugavinsa, no aj viaceré známe mená ako Kabáč, Gajan, Bodák, Solenský, Marek Valach alebo Sebastian Jasečko. Veľmi zaujímavými akvizíciami sú legionári Pearson s Acolatsem, ale aj Heard a Newton. Z tradičnejších opôr ostali Mihalik, Macejko, Michalčin, Buc, Bjalončík, Matúš Paločko a hráči ako Vašaš, Cibák alebo Stripai s Pišojom.

Šokujúca výhra na Slovane a rozpačitý úvod

Michalovce priam šokovali veľkú časť hokejovej verejnosti keď v prvom kole doslova rozbili bratislavský Slovan na ich ľade a „nasúkali“ im tam osem gólov a zvíťazili 8:2. Rýchlo však prišlo aj vytriezvenie a prehry vo Zvolene, doma proti Spišskej Novej Vsi a aj pod Zoborom proti Nitre, odkiaľ však Zemplínčania vzali aspoň bod, keďže sa rozhodovalo v predĺžení.

V posledných dvoch kolách si však náš piatkový súper napravil chuť, keď najprv zdolali doma 6:1 Trenčín a následne prišla aj spomínaná výhra na ľade Košíc.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Vlani sa nám proti Michalovciam pomerne darilo, čo by sme určite radi zopakovali a darilo sa nám aj na ich ľade, kde sme zvíťazili v obidvoch prípadoch.

03.02.2023 HK DUKLA Ingema Michalovce 1:3 HC ’05 Banská Bystrica
09.12.2022 HC ’05 Banská Bystrica 3:2 HK DUKLA Ingema Michalovce
28.10.2022 HK DUKLA Ingema Michalovce 2:4 HC ’05 Banská Bystrica
18.09.2022 HC ’05 Banská Bystrica 2:3 HK DUKLA Ingema Michalovce

Informácie pre fanúšikov

Dobrá správa pre tých z vás, ktorí disponujete vo svojich televíznych prijímačoch stanicou SPORT 1, nakoľko práve prostredníctvom ich kamier bude možné zápas sledovať aj naživo. Úvodné buly je na programe o 17:30 hod, duel povedú rozhodcovia Rojík s Orolinom, na čiarach im budú asistovať Šoltés s Bogdaňom.

Pozývame všetkých fanúšikov sledovať zápas do Sport Pub 05ky kde spoločne podporíme chalanov na diaľku.

Popis obrázka