HC '05 Banská Bystrica

Preview: Derby proti Zvolenu s dvojnásobnou dôležitosťou

29.02.2024 17:40

Stiahnuť obrázok
Preview: Derby proti Zvolenu s dvojnásobnou dôležitosťou | HC 05

Očakávaný derby zápas proti Zvolenu je tu! Pred našimi hokejistami stojí dvojnásobne väčšia výzva, nakoľko piatkový duel proti Zvolenu bude pre oba celky z hľadiska umiestnenia v tabuľke mimoriadne dôležitý. Aktuálne nám patrí siedme miesto a cieľom naďalej ostáva prebiť sa do elitnej šestky.

Tú však uzatvárajú v tejto chvíli práve "rytieri", na ktorých strácame dva body. V prípade plného bodového zisku môžeme nášho rivala predskočiť, čo by malo byť ešte väčšou motiváciou. Nie len pre samotných hráčov, ale aj pre fanúšikov, ktorí majú tendenciu vytvoriť "červené peklo" a byť tak dôležitým šiestym hráčom na ľade.

Bude to boj

Bez toho, aby sme chceli zvyšovať napätie, či vytvárať prílišné očakávania, môžeme pokojne označiť toto derby za azda jeden z najdôležitejších zápasov základnej časti. Posledné ročníky extraligy dokazujú, že hranica medzi úspechom a neúspechom vie byť poriadne tenká. Na ktorej strane barikády budeme stáť po 50. kole? Veľa napovie duel proti HKM, ktorý bude v mnohých ohľadoch obrovský boj - na ľade, aj na tribúnach. Zároveň to bude predvzesťou blížiacich sa vyraďovacích bojov, ktoré budú vrcholom dlhej a náročnej sezóny. Umiestnenie v elitnej šestke má svoje opodstatnenie a tímy, ktoré sa v nej umiestnia, budú mať pár dní na oddych, doliečenie zranení a na nácvik rôznych herných situácií.

Nadviazať na výhru s Michalovcami a pridať niečo navyše

Ak sa budeme chcieť od niečoho odraziť, respektíve na niečo nadviazať, pokojne to môže byť výhra v poslednom domácom vystúpení. Zdolali sme v ňom nabité a rozbehnuté Michalovce, ktoré ašpirujú na popriedné priečky, čím naši hráči dokázali, že vedia nájsť recept aj na tie najsilnejšie tímy. Z našej strany to bol výborný výkon, a to najmä v rovnovážnom stave, kedy sme neinkasovali a jediné dva góly do siete Krošelja prišli v oslabení. Slovinský brankár bol tiež kľúčom k úspechu a inak tomu nebude ani v derby. Bude však potrebná pomoc od celého tímu, pretože Zvolenčania sú známi svojou celoplošnou hrou a dôrazom v predbránkovom priestore.

Červené peklo a ďalšia pocta legende

Okrem vyššie uvedených špecifík sa fanúšikovia môžu tešiť na ďalšie ocenenie našej klubovej legendy, Ivana Ďatelinku. Kapitán a líder defenzívy má na svojom konte už okrúhlu tisícku zápasov v najvyššej súťaži, čo je vskutku ikonický míľnik, vďaka čomu sa dočká ďalšej a navyše skutočne zaslúženej pocty. 

Okrem toho vzišla z radov priaznivcov výzva o "červenom pekle", čo je iniciatíva na čo najvyšší počet návštevníkov v červených farbách. Pamätníci si to môžu vybaviť najmä z majstrovských sezón, kedy niečo podobné bolo zvykom najmä v play-off.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie 48. kola štartuje o 17:30 hod a v online predpredaji je ešte k dispozícii niekoľko kusov voľných miest, zväčša však "single" vstupeniek. V pokladni Tipsport Arény tak zrejme bude prebiehať už len dopredaj nevypredaných miest, vstup na tribúny bude umožnený od 16:30 hod a v tomto čase otvorí svoje brány aj náš jedinečný fanshop.

Počas stretnutia samozrejme nebude chýbať tradičný sprievodný program v podobe tomboly a súťaží, cez prvú prestávku obohatí dianie na upravenej ľadovej ploche krasokorčuliarske vystúpenie jednej z nádejí tohto športu. Zároveň však prebehne Urpiner kvíz a počas druhej prestávky aj strelecká súťaž TRAF A LEŤ od CK BB TRAVEL, kde si jeden z Vás bude môcť "vystrieľať" finančný obnos až do výšky 50 eur a k tomu zaradenie do žrebovania o dovolenku v hodnote 1000 eur.

Ak niektorým z fanúšikov situácia neumožní vidieť zápas na vlastné oči, bude možné sledovať ho prostredníctvom televíznej stanice JOJ ŠPORT. Návštevníkov zápasu prosíme, aby si našli cestu na tribúny v dostatočnom časovom predstihu.