HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Februárové boje odštartujeme v košickej Steel Aréne

01.02.2024 14:19

Stiahnuť obrázok
Preview: Februárové boje odštartujeme v košickej Steel Aréne | HC 05

Už s brankárom Eugenom Rabčanom, no bez obrancu Šenkeříka vycestujú naši hokejisti v piatok 2. februára do metropoly východného Slovenska, kde ich čaká súboj proti jednému z ašpirantov na zisk medaile. V rámci 41. kola odohráme duel v košickej Steel Aréne, kde nás síce čaká náročný duel, no hráči sú pripravení pobiť sa o dobrý výsledok.

Zhodou okolností zaznamenali Košičania v poslednom kole rovnaký výsledok ako my, tiež sa strelecky nepresadili a na ľade Michaloviec inkasovali tri góly. Výsledkom 3:0 skončilo aj naše meranie síl proti Trenčínu, a tak sa oba celky budú chcieť revanšovať.

Oceľovo pevná defenzíva?

Hoci sa "oceliari" prepadli v tabuľke na 3. miesto, v januári zaznamenali niekoľko povzbudivých výsledkov, pri ktorých zožali úspech najmä vďaka poctivej defenzíve. Košičania odohrali v minulom mesiaci 9 duelov, z ktorých iba trikrát ťahali za kratší koniec. V týchto deviatich vystúpeniach inkasovali len 14 gólov, z čoho až 9 pri spomínaných troch prehrách. Riečický s Janusom tak aj naďalej patria medzi najelitnejšie brankárske duo v extralige.

Recept už poznáme

Zápas proti Košiciam bude štvrtý a zároveň posledný vzájomný zápas v rámci základnej časti aktuálneho ročníka. A hoci to bolo v domácom prostredí, Košičanov sme dokázali už dvakrát zdolať. Recept na úspech teda poznáme, zopakujeme ho aj do tretice? Doma patria Košice medzi obávané celky, naopak nám sa vonku až tak nedarí, no pred každým duelom je vždy všetko otvorené.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie v Košiciach je na programe o 18. hodine a dobrou správou je, že bude súčasťou televízneho prenosu stanice SPORT 1. Duel povedie štvorica Orolin, Konc ml., Stanzel a Šoltés.