HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Január uzavrieme duelom na ľade Trenčína

27.01.2024 19:42

Stiahnuť obrázok
Preview: Január uzavrieme duelom na ľade Trenčína | HC 05

Hoci boli doposiaľ naše výsledky v novom kalendárnom roku ako na hojdačke, v posledných dvoch vystúpeniach prišli pomerne presvedčivé výhry. Navyše, bolo to proti súperom z elitnej šestky, keď sme zdolali Spišskú Novú Ves a po nich aj Nitru. V 40. kole sa však bude žiadať potvrdiť tieto víťazstvá, proti však budú Trenčania, ktorí nás privítajú v ich domácom prostredí.

Trenčania patria medzi nevyspytateľné tímy, no pravdou je, že na ich vlastnom ľade neokúsili chuť výhry už v štyroch po sebe idúcich zápasoch. Pred zrakmi svojich divákov sa naposledy radovali ešte v závere decembra, kedy zdolali Nové Zámky, no odvtedy prišli štyri prehry - proti Nitre, Slovanu, Spišskej a Košiciam.

50 na 50

Na margo vyššie uvedených ťažkostí Trenčanov, tieto skutočnosti potvrdzujú aj štatistiky.  Podľa nich totiž vyprodukovali z celkového počtu 52 bodov presne polovicu na svojom ľade. Po 19 domácich dueloch sú na tom horšie len Novozámčania. Celkovo patrí "vojakom" deviate miesto a ich aktuálna sezóna pripomína v mnohom posledné dve sezóny, kedy sa tiež pohybovali najčastejšie okolo 9.-10. miesta.

Pozor na presilovky

Jedno sa hráčom Dukly musí nechať, v presilovkách to jednoducho vedia. Neraz aj v stretnutí proti nám úradovali práve v početných výhodách, kde majú aj silné individuality v podobe obrancu Pietronira alebo útočníka Imma, ktorý je zároveň aj najproduktívnejším hráčom svojho tímu. Z 29 bodov však až 16 získal práve v presilovkách, obranca Pietroniro je na tom podobne, keď z 28 bodov vyše polovicu (15) nahnal práve v početných prevahách, ktoré zvykne režírovať z modrej čiary.

Vráťme sa však k tímovému hľadisku: Trenčanom patrí v úspešnosti využívania presiloviek prvé miesto v rámci celej súťaže, keď gólom skončilo vyše 25% z nich. V reči obyčajných číšel tak hráči Dukly využijú každú štvrtú presilovku.

Informácie pre fanúšikov

Dnešné stretnutie jubilejného 40. kola je na programe od 17. hodiny a opäť bude možné sledovať ho primárne cez platformu JOJ Play alebo cez stream spoločnosti Tipsport. Duel povedie štvorica arbitrov Baluška, Výleta, Kacej a Bogdaň.