HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Menej tradične zápas v utorok na ľade Popradu

31.10.2023 09:54

Stiahnuť obrázok
Preview: Menej tradične zápas v utorok na ľade Popradu | HC 05
 
 

Pred našimi hráčmi je stretnutie 15. kola Tipos extraligy, v rámci ktorého vycestujeme na ľad HK Poprad pod vedením trénera Aleša Tottera. Radosť z víťazstva v Humennom mohla trvať do polnoci a od pondelka sa pripravujeme na ďalší vonkajší zápas v trochu menej tradičnom hracom dni, v utorok so začiatkom o 18:00. 

Posledný zápas kamzíkom nevyšiel keď podľahli úradujúcemu majstrovi v 14. kole na ľade Košíc 2:4. Z výhry sa pred domácimi fanúšikmi tešili v 13. kole keď zdolali Duklu Trenčín vysoko 5:2. Momentálne patrí zverencom Aleša Tottera 9. miesto v tabuľke so ziskom 15 bodov a s bilanciou 5 výhier a 8 prehratých zápasov. Najlepším strelcom kamzíkov je vedený 7 gólový Tomáš Záborský, ktorý je podľa oficiálneho klubového webu v procese rekonvalescencie po zranení. Najviac bodov na svojom konte má Andrej Kukuča, ktorý si pripísal v 14 zápasoch 13 bodov (7 + 6). Dôveru v bráne popradčanov má Adam Vay. 

Vzájomné zápasy

Dnešné stretnutie bude v rámci aktuálneho ročníka už druhým vzájomným meraním síl. Naposledy sme s kamzíkmi odohrali zápas v rámci 4. kola pred domácimi fanúšikmi so šťastným koncom pre nás, kedy sme sa tešili z víťazstva 4:3 keď sa gólovo presadili Vela, Gašpar, Hora a Turnbull. Stretnutie otvoril a vedenie Popradu v prvej tretine zabezpečil prvým gólom náš bývalý hráč Dominik Jendek. 

Informácie pre divákov

Zápas 15. kola Tipos extraligy odštartuje o 18:00 hod na zimnom štadióne v Poprade a sledovať ho môžete prostredníctvom prenosov stávkovej kancelárie TV Tipsport alebo streamovacej platformy JOJ Play. Už tradične môžu banskobystrickí fanúšikovia sledovať spoločne zápas aj v reštaurácii Sport Pub 05ka, ktorá zabezpečuje stream aj z tohto stretnutia. Držme palce chalanom v boji o ďalšie 3 body do tabuľky. Stretnutie povedie štvorica Jobbágy, Korba, Synek, Ordzovenský. 

HC 05 BB

31. októbra 2023

HK Poprad

HC 05 Banská Bystrica

18:00

HC 05 BB

03. novembra 2023

HC 05 Banská Bystrica

HC Nové Zámky

17:30