HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Na programe je pohronské derby proti Zvolenu

19.01.2024 08:09

Stiahnuť obrázok
Preview: Na programe je pohronské derby proti Zvolenu | HC 05

V piatok nás čaká už piate pohronské derby tejto sezóny a tretie za ostatné štyri týždňe. Ťažko teda môžeme nejak prekvapiť Zvolen alebo Zvolen nás, no jedno je isté. Opäť nebude chýbať dávka emócii a horieť to bude istotne na ľade, aj na tribúnach. Povestné derby dvoch nezmieriteľných rivalov má totiž vždy svoje čaro.

Situácia je v oboch táboroch veľmi podobná, oba celky bojujú s (ne)vyrovnanosťou výkonov, obom tímom patrí aktuálne stred tabuľky a oba kluby v nej navzájom spolu susedia. Tentokrát vstupujeme do zápasu z pozície šiesteho tímu ligového poradia, na našom konte je 55 bodov a strata na čelo tabuľky sa prehlbuje. Pred siedmym Zvolenom máme trojbodový náskok, takže bude mimoriadne dôležité získať nejaké cenné body, ktoré by nás priblížili piatej Nitre.

V januári to príliš nejde

Každý stroj sa občas zasekne a to sú prípady nás, aj Zvolenčanov. Momentálne sú totiž oba tímy vo fáze, kedy sa občas pritrafí nejaká výhra, no inak tie zápasy najmä v januári nemali príliš radostné konce. Zvolen dopláca na streleckú nemohúcnosť a nás zrádzajú skôr zadné vrátka v podobe defenzívy.

Tabuľka formy z posledných piatich duelov radí aktérov dnešného zápasu na posledné priečky, náš tím inkasoval v nich až 23 gólov a získal len chudobné tri body. Naopak, Zvolen vyprodukoval v posledných piatich zápasoch desať gólov, z toho polovica prišla do našej siete v zápase z 5. januára. Pre oba kluby tak môže byť víťazstvo v dnešnom zápase taký menší odrazový mostík, hoci nás čaká v nedeľu náročný zápas proti lídrovi tabuľky, ktorým je Spišská Nová Ves.

Pod Pustý hrad mieri nový kouč

Vedenie zvolenského celku intenzívne riešilo obsadenie pozície hlavného trénera, ktorú po prepustení Oremusa dočasne zastával Norbert Javorčík. Hráči HKM si po štyroch rokoch budú musieť opäť zvykať na zahraničného kormidelníka, keďže klub sa dohodol na spolupráci s Jamiem Russelom. Lavičku "rytierov" však prevezme až po vybavení všetkých povinných formalít, čo podľa všetkého bude až po tomto vzájomnom zápase.

Informácie pre fanúšikov

Forma možno nie je ani na jednej strane oslnivá a lichotivá, čo si vyberá daň v podobe nespokojnosti určitej časti fanúšikovskej obce. Aj napriek tomu však nemôže byť lepšou pozvánkou na zápas fakt, že nás čaká duel proti nášmu rivalovi, čo je tým správnym impulzom pre všetky strany.

Stretnutie 37. kola štartuje o 17:30 hod a stále je aj v online predpredaji k dispozícii niekoľko desiatok voľných miest. Zároveň je dnes posledná možnosť zakúpiť si zvýhodnené vstupenky na domáci dvojzápas, keďže ako už bolo spomenuté vyššie, v nedeľu pricestuje pod Urpín líder tabuľky.

Pokladňa Tipsport Arény bude k dispozícii dve hodiny pred začiatkom, vstup na tribúny bude umožnený od 16:30 hod a v tomto čase otvorí svoje brány aj náš jedinečný fanshop. Počas stretnutia samozrejme nebude chýbať tradičný sprievodný program v podobe tomboly a súťaží, cez prvú prestávku obohatí dianie na upravenej ľadovej ploche krasokorčuliarske vystúpenie jednej z nádejí tohto vznešeného športu. Zároveň však prebehne Urpiner kvíz a počas druhej prestávky aj strelecká súťaž TRAF A LEŤ od CK BB TRAVEL, kde si jeden z Vás bude môcť "vystrieľať" finančný obnos až do výšky 50 eur a k tomu zaradenie do žrebovania o dovolenku v hodnote 1000 eur.

Ak niektorým z fanúšikov situácia neumožní vidieť zápas na vlastné oči, bude možné sledovať ho prostredníctvom platforiem JOJ Play a TV TIPSPORT. Duel povedie štvorica Baluška, Výleta, Kacej a Frimmel.