HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Na Slovane súboj dvoch trápiacich sa celkov

19.11.2023 07:07

Stiahnuť obrázok
Preview: Na Slovane súboj dvoch trápiacich sa celkov | HC 05

Nedele sú už tradične spojené s dianím v najvyššej slovenskej súťaži a na našich hráčov tak čaká ďalší zápas, tentokrát na klzisku súpera. Tým súperom bude bratislavský Slovan, ktorý, rovnako ako my, v poslednom období veľa radosti fanúšikom neprináša.

Nie je nič neobvyklým, že mužstvá si prechádzajú v náročnej a dlhej základnej časti svojimi krízami. Dotkne sa to väčšiny tímov, no a dnes na seba narazia dva celky, pri ktorých je konštatovanie o menšej výsledkovej kríze na mieste. Naši hokejisti neokúsili chuť výhry už v štyroch dueloch v rade, Slovan v troch.

Nepríjemný pohľad do tabuľky

Ak by ste pred sezónou niekomu povedali, že po 18 kolách sa bude Slovan nachádzať na 10. mieste a náš tím na 7. mieste, zrejme by spozornel. Taká je však v súčasnej chvíli realita, a to má Slovan za sebou už dávnejšie trénerskú výmenu, keď mužstvo prevzal po Pardavom skúsený Vladimír Růžička. Zdá sa však, že ani táto zmena nemala vplyv na výsledky a hru tímu z hlavného mesta. Slovan strieda lepšie výsledky s horšími, a hoci sa na chvíľu zdalo, že už nabrali správny kurz, po troch výhrach v rade prišli v posledných troch vystúpeniach spomínané tri porážky.

Problémy v defenzíve?

Aktéri dnešného duelu patria k celkom, ktoré inkasujú až príliš často a spomedzi všetkých tímov súťaže patria v tomto smere k najhorším. Bratislavčania inkasovali už 62 gólov, náš tím až 64, čo je v priemere zhruba 3,5 gólu na zápas. Len pre porovnanie, prvé dve mužstvá tabuľky inkasovali doposiaľ 42, respektíve 43 gólov. 

Ruka v ruke s tým idú aj problémy v bránkovisku, nakoľko Coreau v bráne belasých zatiaľ nedokázal prekročiť úspešnosť zákrokov nad 90% (89,44%) a podobne je na tom aj náš Filip Belányi (89,12%).

Problémom aj disciplína a oslabenia

Ak už tímy inkasujú, pomerne často je to v oslabeniach. Viac dvojminútových trestov ako Slovan a my, majú už len dva tímy a "belasí" inkasujú v priemere v jednej zo štyroch oslaboviek. To je bilancia, ktorá by sa pokojne dala označiť za podpriemernú, nakoľko väčšina tímov sa drží na úrovni úspešnosti bránenia početných nevýhod na hranici 80%.

Informácie pre fanúšikov a spoločné sledovanie v Sport Pub ‘05ka

Dobrou správou je, že dnešné stretnutie odvysiela televízna stanica JOJ Šport, a tak budeme môcť na vlastné oči sledovať, komu sa podarí prelomiť výsledkovú krízu a kto si z duelu odnesie viac bodov. Samotný zápas 19. kola odštartuje o 17. hodine a povedie ho štvorica Hronský, Orolin, Valo a Šoltés.

Ak by ste duel chceli sledovať v prítomnosti ostatných fanúšikov, no nechce sa Vám cestovať až do Bratislavy, reštaurácia Sport Pub ‘05ka ponúka možnosť spoločného sledovania.