HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Na Štefana nás čaká duel v Poprade

25.12.2023 11:16

Stiahnuť obrázok
Preview: Na Štefana nás čaká duel v Poprade | HC 05

Sviatok svätého Štefana je síce neodmysliteľné spojený so zábavami, no spojitosť má dlhé roky už aj s hokejom. Takzvané "štefanské kolo" sa vždy teší mimoriadnej popularite, a to vďaka tomu, že na tribúny nachádza cestu o nejaké to percento viac fanúšikov a ruka v ruke s tým je aj zábava a dobrá atmosféra. Z pohľadu samotných aktérov na ľadovej ploche je to však o čosi zložitejšie, no naši hráči budú aspoň cestovať do Popradu s pocitom, že na konte majú sedem výhier v rade.

Štefana tak strávime pod Tatrami, kde nás v 29. kole vyzvú do boja "kamzíci" z Popradu. Pôjde o súboj tabuľkových susedov a menšiu reprízu zápasu spred vyše dvoch týždňov, kedy sme v domácom prostredí zdolali Podtatrancov po výsledku 3-2. Pre Popradčanov to bola doposiaľ jediná decembrová prehra, a tak nám rozhodne majú čo vracať. Oba celky sú vo výbornej forme, a tak budú zrejme opäť rozhodovať maličkosti.

V lepšej forme len Michalovce

Čo môže byť lepšou pozvánkou ako brilantná forma oboch celkov? Pri pohľade na tabuľku formy z ostatných desiatich kôl môžeme pozorovať, že viac bodov ako náš tím (21) a Poprad (24) majú už len Michalovčania, ktorí pôsobia aktuálne skoro až nezastaviteľne. Popradčanom slúži ku cti, že v posledných 10 vystúpeniach nasúkali súperom až 38 gólov, čo je priemer takmer 4 gólov na zápas. Veľmi však nezaostávajú ani zverenci nášho trénera Helminena, ktorí v posledných 10 dueloch rozvlnili siete súperov 32-krát.

Na gól sa nadrieme

Paradoxom ostáva, že aj napriek zlepšeným výsledkom naďalej zaostávame v efektivite zakončenia a na góly sa tak poriadne nadrieme. Aktuálne sme v tejto štatistike na chvoste ligy, keď sme využili len 8,6% streleckých pokusov - pre porovnanie Michalovčania, ktorí kraľujú efektivie, využili podľa zväzových štatistík až 11,7% striel.

Fanúšikovský výjazd

Oficiálny fanklub Bystrickí anjeli chystajú do Popradu autobusový výjazd. Jeho cena je 20 eur a v tejto sume je zahrnutá doprava a vstupenka na zápas. Štefanské výjazdy patria vždy medzi tie najatraktívnejšie a preto neváhajte a zaistite si svoje miesto včas. Odchod autobusu je o 13-tej hodine a pre viac informácií odporúčame napísať správu na tento profil.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie začína už o 16.00 h a rozhodne pôjde o veľa, preto určite podporte náš tím, hoci len na diaľku. Prenos zo zápasu bude už tradične možné sledovať prostredníctvom platformy JOJ Play a vďaka prenosu spoločnosti TISPORT. Stretnutie povedie štvorica arbitrov Crman, Krajčík, Ordzovenský a Šoltés.